Wyróżnienia na Dolnośląskiej Gali Kolarskiej 2017 w Sobótce

Uroczysta Dolnośląska Gala Kolarska, która odbyła się 17 listopada 2017 r. w Sobótce w Hotelu Sobotel podsumowała sezon kolarski na Dolnym Śląsku. Zawodniczki i zawodnicy drużyny Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław wychodzili na podium aż 5 razy, przypieczętowując swoje wyniki w klasyfikacji Challenge MTB prowadzonym przez Dolnośląski Związek Kolarski. Kilka słów komentarza.

Spotkanie się środowiska kolarskiego, zawodników, zawodniczek, trenerów i działaczy w innych niż wyścigowych okolicznościach jest ciekawym i interesującym wydarzeniem. Tegoroczną galę zorganizował Bartosz Huzarski Huzar  Bike Academy wraz Klubem Sportowym Ślęża Sobótka za co należą się ogromne brawa, w Hotelu Sobotel zostaliśmy bardzo dobrze ugoszczeni, a wśród zaproszonych gości znaleźli się przedstawiciele urzędów i ludzie związani ze sportem.

Naszą specjalnością jest kolarstwo górskie i wyścigi MTB XC cross-country i w takim też challenge, czyli klasyfikacji prowadzonej przez Dolnośląski Związek Kolarski, zostaliśmy uwzględnieniu. Dekorowane były najlepsze trójki zawodniczek i zawodników w poszczególnych kategoriach. Tu natomiast przedstawiamy pełne wyniki tej klasyfikacji w poszczególnych kategoriach wiekowych.

1. miejsce Hanna Fijałkowska (młodziczka)

 

 

1. miejsce Jakub Kowalczyk (junior), 3. miejsce Dominik Dańkowski

Tegoroczne zwycięstwo w challenge’u dolnośląskim nie było dla mnie dużym zaskoczeniem. - Jakub Kowalczyk    
Od początku sezonu o pierwsze miejsce rywalizowałem z Kamilem Tarnawskim, ale gdy w trakcie sezonu doznał on problemów zdrowotnych,  na prowadzeniu zostałem sam i z wyścigu na wyścig powiększałem przewagę nad resztą przeciwników. Oczywiście z wygranej jestem bardzo zadowolony, zwłaszcza że jest to moje pierwsze zwycięstwo w challenge’u. Uważam że po zakończonym sezonie miło jest się spotkać w nieco innych warunkach niż wyścigowe, właśnie na takiej gali

 

2. miejsce Karolina Cierluk (orliczka)

Po raz ostatni byłam dekorowana jako zawodniczka na gali DZKol zwięczającej sezon 2017. W tym roku jako najstarszy rocznik orliczki zajęłam 2. miejsce w challenge’u Dolnego Śląska w kolarstwie górskim. Cieszę się, że udało mi się zająć wysoką lokatę – choć niewiele brakowało do pierwszego miejsca.

Miło było spotkać się z ludźmi, którzy również pasjonują się kolarstwem, nie tylko górskim, w nieco bardziej oficjalnych okolicznościach. - Karolina Cierluk    
Można było wymienić parę zdań z osobami, z którymi na co dzień nie ma się kontaktu, a także zaobserwować zmiany w dolnośląskich klubach.

3. miejsce Jakub Krupa (orlik)

 

Sezon 2017 przeszedł już praktycznie do historii. Rozpoczęliśmy już przygotowania na rok 2018, a okres przejściowy, w który doskonale wpisywała się Dolnośląska Gala Kolarska, pozwolił zregenerować siły fizyczne i mentalne.


Pamiątkowe zdjęcie zawodniczek , team-managera, zawodników Mitutoyo AZS Wratislavia Wroclaw wyróżnionych podczas Dolnośląskiej Gali Kolarskiej 2017

 

Podczas gali obecny był także przedstawiciel klubu, Kamil Dziedzic – trener i team manager, wiceprezes Klubu Sportowego AZS Wratislavia Wrocław, który nakręcił taki materiał video i zmontował film, zapraszamy do obejrzenia.

Brak komentarzy do "Wyróżnienia na Dolnośląskiej Gali Kolarskiej 2017 w Sobótce"