Akademia Kolarska

Wrocławska Akademia Kolarska to nasz projekt skierowany do dzieci w wieku 8-12 lat.

Historia

Od 2014 roku z powodzeniem realizujemy szkolenie dzieci i młodzieży w kolarstwie górskim. W 2014 roku trener Kamil Dziedzic i Grzegorz Bem podjęli praktycznie indywidualne szkolenie zawodnika kat. młodzik Dominika Dańkowskiego. W 2015 roku do klubu Mitutoyo przychodzą zawodnicy kategorii junior i junior młodszy: Jakub Kowalczyk, Jakub Krupa, Rafał Barszczowski, Paweł Rogalski. Natomiast rok 2016 to istny przełom i zmiana dotychczasowej filozofii. Wtedy właśnie mocno zaznaczyliśmy swoją obecność w tym obszarze we Wrocławiu, kiedy to pod skrzydła naszego klubu przyjęliśmy dzieci i młodzież, które trenowały kolarstwo i szukały swojego miejsca we Wrocławiu (10 osób w wieku 12-18 lat oraz grupa kilkoro dzieci w przedziale 8-11 lat). Aktualnie jako klub sportowy organizujemy także regularne zajęcia rowerowe dla najmłodszych w wieku od 8 do 12 lat oraz prowadzimy zorganizowane szkolenie klubowe dla starszych dzieci (od 13 roku życia), które trenują kolarstwo już od kilku lat.

Trener Kamil i Grzegorz rozpoczynają zajęcia z Dominikiem
Pierwszy grupowy młodzieżowy wyjazd na zawody XC Zielona Góra
Dominik i Kuba z trenerem Kamilem na Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży MTB
Wspólne letnie treningi na Kilimandżaro
Grupa juniorów na Bike Maraton
Wspólne grillowanie pod siedzibą klubu

Dlaczego dzieci powinny uprawiać sport?

Z rowerem nasze dziecko ma naturalną styczność, od najmłodszych lat towarzyszą mu 2 kółka. Ale rower i regularna aktywność fizyczna nie oznaczają od razu kolarstwa i poświęcenia się żmudnym treningom. Dla najmłodszych to przede wszystkim dobra zabawa, okazja do spotkania rówieśników, poćwiczenia w grupie i nabycia nowych umiejętności. Przedstawiamy 8 powodów dla których dzieci powinny uprawiać sport (w ramach kampanii Ministerstwa Sportu):

 1. Wzmacnia ciało
 2. Zamienia walkę w zdrową rywalizację
 3. Uczy wytrwałości i pokory
 4. Sprawia przyjemność
 5. Wycisza
 6. Hartuje
 7. Dodaje pewności siebie
 8. Umacnia więzi

Nasza propozycja – oferta

 • nauka technicznej jazdy na rowerze
 • opieka instruktorów sportu i trenerów kolarstwa
 • kompleksowe kształtowanie młodego kolarza
 • dostosowanie potrzeb motywacyjnych do wieku dziecka
 • profesjonalne podejście do szkolenia poparte wynikami obecnych zawodników
 • porady w doborze rowerów i innych zagadnień związanych z kolarstwem górskim
 • gwarantujemy atmosferę przyjaźni i wzajemnego szacunku

Zajęcia rowerowe – treningi

W sezonie zimowym tj. od listopada do marca prowadzimy zajęcia minimum 1x w tygodniu – we wtorki na Stadionie Miejskim Wrocław (Al. Śląska 1) realizując autorski program ćwiczeń – trening techniki jazdy oraz koordynacji ruchowej na rowerze oraz w miarę możliwości pogodowych także zajęcia weekendowe na rowerach w terenie w formie wycieczek rowerowych oraz zabaw na rowerze. Organizujemy także wspólne wyjścia na obiekty treningowe oraz mamy możliwości przeprowadzenia zajęć w budynkach naszego klubu (spróbowanie jazdy na rolkach, trening koordynacji i równowagi)

W sezonie wiosenno – letnim tj. od kwietnia do października zajęcia prowadzone są 2x w tygodniu w formie spotkań na rowerze – wycieczek oraz zabaw i „treningów” doskonalenia techniki jazdy. Proponowane są także wyjazdy weekendowe w ciekawe miejsca oraz udział w zawodach – zabawa dla najmłodszych, którzy już są gotowi do podjęcia rywalizacji sportowej.

 • Autorskie zajęcia rowerowe na Stadionie Miejskim
 • alt
 • A ostatnio przyszedł do nas nawet Mikołaj

 

Image

Szkółka kolarska

W 2017 roku Klub Sportowy AZS Wratislavia (AZS Politechnika Wrocławska) dołączył do Narodowego Programu Rozwoju Kolarstwa (NPRK) szkółek kolarskich . Zajęcia się obecnie prowadzone (miesiące: wrzesień i październik) na pumptrack Wzgórze Andersa (ul. Ślężna / obok Aquaparku) w poniedziałki i środy o godz. 17:00. W listopadzie i grudniu zajęcia będą prowadzone w siedzibie klubu ul. Na Grobli, w formie wycieczek wyjazdowych w soboty lub niedziele oraz na stadionie miejskim Aleja Śląska.

Ludzie

Głównym koordynatorem projektu jest Kamil Dziedzic, instruktor sportu w dyscyplinie kolarstwo, trener w Klubie Sportowym AZS Wratislavia (wcześniej AZS Politechnika Wrocławska). W 2011 roku prowadzący zajęcia w ramach ogólnopolskiego projektu „Otwarte Treningi MTB” – Polska na Rowery, we współpracy z Gazeta Wyborcza, Agora i Bank BGŻ. W latach 2011-2015 prowadzący zajęcia kolarstwa górskiego w Studium Wychowania Fizycznego Politechniki Wrocławskiej. Od 2014 roku szkoli młodzież (kat. młodzik, junior młodszy, junior, orlik) w ramach swojego klubu kolarskiego. Pasjonat kolarstwa górskiego, także aktywnie działa na rzecz tej dyscypliny w Polskim Związku Kolarskim oraz w Dolnośląskim Związku Kolarskim. Członek Komisji MTB przy PZKol, która aktywnie wspiera Zarząd w podejmowaniu właściwych decyzji szkoleniowych na poziomie centralnym. Koordynator projektu Pucharu Polski MTB (zarówno XCO jak i XCM maraton) w latach 2015-2016, kiedy to odbyło się w sumie 16 edycji zawodów XCO oraz 18 zawodów XCM, ze spójnym programem, regulaminem, na wysokim poziomie sportowym i organizacyjnym. Prywatnie absolwent Politechniki Wrocławskiej (informatyka oraz zarządzanie), pracownik w obszarze IT.

Klub Sportowy AZS Wratislavia współpracuje także m.in. z Rafałem Hebiszem (trenerem Kadry Narodowej MTB w latach 2013-2014, Kadry Narodowej Juniorów 2015-2016, pracownikiem naukowym AWF Wrocław) i Dariuszem Porosiem (zawodnik MTB Votum Team Wrocław, trener kolarstwa, pracownik Politechniki Wrocławskiej)

Zajęcia w naszej Akademii WAK prowadzą także doświadczeni instruktorzy i zawodnicy, którzy potrafią przekazać wiedzę i nauczyć ważnych podstaw w kolarstwie, które pozwolą później stawiać swoje kroki nie tylko w MTB, ale także i na szosie.

Kontakt

Jeśli Państwa dziecko chce dołączyć do naszej Akademii Kolarskiej dla najmłodszych prosimy o kontakt mailowy pod adres akademiakolarska @ azswratislavia.pl lub  kolarstwo @ azswratislavia.pl lub kontakt telefoniczny tel. 668 177 570.

Informacje o naszych działaniach znajdą Państwo także na Facebooku.

Można użyć także poniższego formularza kontaktowego

Imię i nazwisko (wymagane)

Adres email (wymagane)

Telefon

Prosimy o podanie więcej szczegółów nt. Państwa dziecka zainteresowanego zajęciami - wiek, jakie ma doświadczenia z jazdą na rowerze i kolarstwem, w której części Wrocławia Państwo mieszkają, w jakie dni tygodnia dziecko może uczęszczać na zajęcia itp.