Rozpoczęcie sezonu w Wodzisławiu Śląskim

W końcu rozpoczęliśmy sezon zawodów w olimpijskiej formule MTB XCO w Polsce i sprwadzając formę w lokalnym wyścigu Grand Prix Mtb Xc Wodzisław Śląski 2019. Liczną 10-osobową reprezentacją zjawiliśmy się na zawodach na Śląsku. Ciekawa i całkiem wymagająca trasa pozwoliły zobaczyć, jak wyglądają nasze przygotowania do sezonu.

Świetnie poradziły sobie nasze dziewczyny – Hania, Emilia i Karolina, które tym razem zajęły 2. miejsca w swoich kategoriach wiekowych (ale jest niedosyt, bo przecież każda chciała wygrać!). O podium otarł się Kuba, który był 4. w ELICIE OPEN a na 7. pozycji zameldował się Adam i trenerio Dario. Startował także Wojtek oraz Ania i Krzyś z naszej szkółki kolarskiej.

Trener Dariusz Poroś tak podsumował te zawody

Zawody w Wodzisławiu wybraliśmy sobie jako test potwierdzający formę jaką udało się dotychczas zbudować. Z dużą satysfakcją stwierdzam, że wyniki naszych młodych reprezentantów potwierdziły słuszny kierunek treningów. Pamiętajmy jednak, że sezon jest długi i nie wolno spocząć na laurach. Przed nami wiele znaczących imprez do których zamierzamy się przygotowywać na kilku zaplanowanych zgrupowaniach klubowych w górach. Zawody w Wodzisławiu Śląskim zaskoczyły ciekawą trasą i mocną obsadą. Organizatorzy mogą jeszcze sporo udoskonalić: podział na odpowiednie kategorie wiekowe i harmonogram startów – a przede wszystkim nie zmieniać go już w trakcie imprezy co kilkanaście minut. Mój epizod startowy zaliczam do bardzo udanych treningów i pozostawiam bez szerszego komentarza. Forma będzie bo musi, a czasu.jeszcze sporo.

Dariusz Poroś

Dumny tata dodaje:
Honor rodziny uratowała córka doskonałym drugim miejscem w kategorii żakinia!

W tym roku Adam Wąsowicz przeszedł do starszej kategorii wiekowej junior i jako 17-latek będzie musiał zmierzyć się ze starszymi kolegami. Zawody w Wodzisławiu Śląskim pozwoliły już teraz sprawdzić się, jak to jest ścigać się ze starszą ELITA, bo kategoria była łączona z juniorami. Tak podsumowuje swój start:

W niedzielę wystartowałem w pierwszym w tym roku wyścigu w olimpijskiej formule XC. Od początku traktowałem to jako dobrą okazję do „przepalenia” nogi przed najbliższym startem w Pucharze Polski, który odbędzie się w Białymstoku w pierwszy weekend kwietnia. Zgodnie z tym założeniem, postanowiłem wystartować na najdłuższym dystansie wraz z kategorią elity. Początek wyścigu nie ułożył się po mojej myśli. Na starcie zdołałem uzyskać dalszą pozycję i dopiero od końca pierwszego okrążenia mogłem wejść w dogodny dla mnie rytm wyścigowy. Podczas całego wyścigu czułem się dobrze co pozwala z nadzieją patrzeć w przyszłość. Trasa nie należała do najtrudniejszych, mimo tego jadąc w tzw. „tempie”, sprawiła mi dużo radości i dawała „fun”.

Gratuluję wszystkim koleżankom i kolegom z mojego team’u, którzy wraz ze mną zdecydowali się na ten start. W tym momencie skupiam się przede wszystkim na regularnych, efektywnych treningach, których kolejnym sprawdzianem będzie Puchar Polski.

Adam Wąsowicz
Hania na podium

2019-03-24 – Wodzisław Śląski – Grand Prix MTB XC

Wyniki Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

  • 2. Hanna Fijałkowska – ELITA KOBIET OPEN
  • 2. Emilia Fijałkowska – MŁODZICZKA
  • 2. Karolina Poroś – ŻAK KOBIETY
  • 4. Jakub Kowalczyk – ELITA MĘŻCZYZN OPEN
  • 7. Adam Wąsowicz – ELITA MĘŻCZYZN OPEN
  • 7. Dariusz Poroś – MASTERS 1
  • 8. Stanisław Imieliński – MŁODSZY ŻAK
  • 9. Anna Banasiak – MŁODZICZKA
  • 12. Wojciech Kubik – JUNIOR MŁODSZY
  • 17. Krzysztof Imieliński – ŻAK M

Link do wyników

Brak komentarzy do "Rozpoczęcie sezonu w Wodzisławiu Śląskim"