Przełajowe potyczki

Nasz zawodnik elity Łukasz Klimaszewski postanowił przełamać swoją rutynę treningową na rozpoczęciu przygotowań i wystartował w Pucharze Polski w kolarstwie przełajowym w miejscowości Nielubia 5 listopoda. Krótko podsumować można tak – Generalnie  CX jako trening i zabawa – super!

Generalnie  CX jako trening i zabawa – super! Bardzo mi się ta dyscyplina spodobała. - Łukasz

Zajęte 15 miejsce OPEN (9. w ELICIE), miejsce zaraz za juniorami, nie jest na pewno dla Łukasza satysfakcjonujące, ale na początku listopada ciężko się spodziewać czegokolwiek lepszego, nie będąc specjalistą w tej konkurencji kolarskiej. Trasa niestety wyglądała tak, że poza kilkoma agrafkami na boisku jechało się 1,5 km szutrowo-tłuczniową (!!!) drogą, robiło nawrót i wracało tą samo drogą rozdzieloną słupkami. Jak to Łukasz skwitował:

  • „Może nie znam się na przełajach, ale na filmikach z Belgii jakoś ciekawiej to wyglądało…” - Łukasz

Niemniej i tak lepiej jest się pościągać tak bez spinania, niż znów tłuc kilometry trenignowe po szosie. Możwlie, że Łukasz wystartuje w kolejnych przełajowych Pucharach Polski. Aktualnie po pierwszym tygodniu trenowania noga powinna być już lepiej rozjechana.

Mamy nadzieję, że jeszcze w tym sezonie nasi zawodnicy wystartują w przełajach i sprawdzą się w tej odmianie kolarstwa. Traktujemy to zupełni na luzie jako przygotowanie do sezonu i trenowanie akcentów, które przydają się także w kolarstwie górskim MTB XC.

dsc_1072

Brak komentarzy do "Przełajowe potyczki"