Dolnośląska Gala Kolarska 2016 Milicz

Zawodniczki i zawodnicy drużyny Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław po raz kolejni zostali wyróżnieni na corocznej Dolnośląskiej Gali Kolarskiej, która 18 listopada 2016 r. odbyła się w Miliczu, gdzie podsumowany został sezon 2016. Z naszego klubu specjalne nagrody i wyróżnienia otrzymali: Karolina Cierluk, Hanna Fijałkowska, Matylda Szczecińska i Jakub Kowalczyk. Zapraszamy do przeczytania krótkiej relacji z tego wydarzenia.

 

 

dolnoslaska-gala-kolarska-2016-grafika

Stało się już to coroczną tradycją, że na koniec sezonu w listopadzie odbywa się na Dolnym Śląsku gala podsumowująca sezon, na której honorowani się najlepsi zawodnicy z klubów dolnośląskich, wyłonionych według challange (klasyfikacji) prowadzonego przez Dolnośląski Związek Kolarski. Przez ostatnie 2 lata gala odbywała się w Dzierżoniowie. Tym razem gospodarzem był Milicz, miejscowość i powiat milicki w ostatnich latach bardzo mocno angażują się w wyścigi szosowe. Mamy nadzieję, że także zawody MTB lub przełajowe, bliższe naszemu klubowi, odbędą się w tych rejonach w przyszłości.

Przechodząc do wyróżnionych, z bardzo dobrej strony pokazała się nasza młodzież. Dwie młode zawodniczki, które dołączyły do nas w tym roku – Hanna Fijałkowska (kat. młodziczka, 13 lat) oraz Matylda Szczecińska (kat. młodziczka, 14 lat) świetnie radziły sobie na zawodach MTB w sezonie i zajęły w klasyfikacji DZKol odpowiednio 2 i 3 miejsce.

  • Hania i Matylda wśród najlepszych młodziczek na Dolnym Ślasku

Co ciekawe, dziewczyny na większości zawodów MTB w Polsce nie schodziły z podium w swojej kategorii wiekowej, co prawdą to starsza Matylda była przeważnie przed Hanią na podium, jednak młodsza zawodniczka (Hania) brała w tym roku udział w większej ilości punktowanych do challange zawodów. Matylda w przyszłym roku będzie już w starszej kategorii wiekowej (jako 15-latka występować będzie w juniorce młodszej, ścigając się z koleżankami starszymi o rok od siebie), natomiast Hania jako 2-roczna młodziczka mając 14 lat będzie miała duże szanse wygrywać wyścigi w Polsce swojej kategorii wiekowej.

statuetki-gala-dzkol-2016

W starszej kategorii wiekowej, nasz 17-letni junior, Jakub Kowalczyk zajął 2 miejsce. Kuba przez cały sezon pokazywał, że stać go na wysokie miejsca i potwierdzał to meldując się w TOP10 tej kategorii w Polsce m.in. na Pucharze Polski. A przed nim jeszcze jeden rok w tej kategorii wiekowej i na pewno w 2017 roku udowodni, że może być wśród najlepszych.

Jakub Kowalczyk 2. miejsce kat. junior challange DZKOL 2016 Jakub Kowalczyk 2. miejsce kat. junior challange DZKOL 2016

W najstarszej kategorii wiekowej honorowanej podczas gali czyli młodzieżowiec (orlik 19-22 lata) 2. miejsce zajęła nasza zawodniczka Karolina Cierluk – de facto to już elita! Karolina, studentka Politechniki Wrocławskiej, łączy trudny kierunek biotechnologia z wyczynową jazdą na rowerze górskim i wychodzi jej to całkiem dobrze. W tym roku znajdowała się w TOP5 orliczek Pucharu Polski, zajęła 5. miejsce na Mistrzostwach Polski MTB XCO, a z powodzeniem startowała również w maratonach MTB XCM, gdzie w Pucharze Polski zajęła 2. miejsce a w Mistrzostwach Polski MTB XCM zdobyła brązowy medal!

Niestety Karolina nie mogła być osobiście obecna na gali, bo w tym czasie była na badaniach w Instytucie Sportu w Warszawie w ramach programu „Identyfikacji talentów” – nieobecność usprawiedliwiona. W jej imieniu wyróżnienie na scenie odebrała Hania.

 

Karolina Cierluk 2. miejsce orliczka - w jej imieniu nagrodę odbiera Hania

Oczywiście nie mogło zabraknąć pamiątkowego zdjęcia zawodników i zawodniczek z managerem i trenerem klubu Kamil Dziedzic, który stara się jak może działać na rzecz klubu Mitutoyo AZS Wratislavia i zapanować organizacyjnie nad tak dużą grupą zawodników.

Kuba, Matylda, Hania razem z Kamilem Dziedzicem managerem-trenerem klubu

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom klubu oraz ich rodzicom obecnym na gali i spotkanie się poza sezonem zawodów kolarskich w przyjaznej atmosferze. Liczymy, że w przyszłym sezonie 2017 będziemy mogli pochwalić się jeszcze większymi sukcesami i któryś z zawodników lub zawodniczek Mitutoyo AZS Wratislavia wygra klasyfikację DZKol w swojej kategorii wiekowej!