Prawie u siebie – Bike Maraton Miękinia

Nie mogło nas zabraknąć na naszym „domowym” Bike Maraton Miękinia 2021 – mimo wakacyjnego terminu, innego niż byliśmy przyzwyczajeni do 2019 roku gdy Miękinią w kwietniu rozpoczynąliśmy sezon startów Bike Maraton, spragnieni ścigania po długiej zimie, udało nam się zebrać i wystartować. Cieszy dobra forma wśród naszych najmłodszych podopiecznych WAK Wrocławska Akademia Kolarska – widać, że nie wszyscy w wakacje odpoczywali 🙂 a rower odwiesili na hak tylko sporo kręcili. Dzięki uprzejmości organizatora mogliśmy nasze barwne stoisko zaprezentować w strefie expo, a rodziców i dzieci oraz naszych zawodników i zawodniczki zgromadzić w jednym miejscu. Odbyliśmy wiele miłych rozmów, przedstawiliśmy naszą Akademię Kolarską rodzicom oraz zainteresowanym osobom i mamy nadzieję, że tym samym zachęciliśmy kolejny młodych adeptów i adeptki kolarstwa do jeżdżenia razem z nami! Wracając do samego wyścigu, to wśród blisko 800 startujących, uzyskaliśmy następujące wyniki na 4 różnych dystansach.

 • Na wyróżnienie i wspomnienie zasługuje wynik Jakuba Kowalczyka, który co prawda był 5. OPEN na GIGA (przegrywając TOP 3 na finiszu na kreskę), ale wygrał premię lotną na podjeździe w trakcie wyścigu i uzyskał nagrodę specjalną od Fundacja Rycerze Rolanda – ❗co warto zaznaczyć, nagroda ta upamiętnia tragicznie zmarłych w przeddzień startu w Bike Maratonie Miękinia w 2019 roku Mateusza i Adama, studentów z Gorzowa Wielkopolskiego ❗- dziękujemy serdecznie Panu Prezesowi AgroAs za pamięć i uznanie.
 • Dystans MEGA ukończyła na podium dwójka naszych juniorów młodszych, którzy w tym roku ścigali się dotychczas XCO i nie mieli okazji rywalizować na Bike Maratonie.
  ✔ 32. OPEN Bartosz Bartosiewicz (2. M0)
  ✔ 48. Paweł Szymański (3. M0)
  ✔ 161. Sławomir Szachewicz (60. M4) – brawa dla aktywnych rodziców!
 • Dystans CLASSIC opanowali głównie nasi młodzicy – Marcin Serafin zameldował się na podium na 2. miejscu!
  ✔ 35. Marcin Serafin (2. MM)
  ✔ 91. Krzysztof Kwaśniewski (21. M3)
  ✔ 109. Adam Szachewicz (5. MM)
  ✔ 287. Wioleta Wójciak (3. K5) – ponowne brawa dla aktywnych rodziców naszych zawodników!
 • Najkrótszy dystans FUN w płaskiej i szybkiej Miękini na znanych nam z jesiennych i zimowych wycieczek i treningów trasie przypadł do gustu naszym najmłodszym podopiecznym z Akademii Kolarskiej. Niezwykle szybcy byli 10-latkowei Rysiu i Rafał, którzy na pokonanie 20 km potrzebowali nieco ponad 1 godzinę i zameldowali się na 1 i 2 miejscu! Tatowie nie dali rady za nimi 🙂 Dzielnie też walczyła żakini Zosia, która wygrała w swojej kategorii, a najmłodsza w stawce Olga była 5.
  ✔ 16. Ryszard Kurpiewski (1. MS)
  ✔ 21. Rafał Prokopski (2. MS)
  ✔ 46. Zofia Waszkis (1. KS)
  ✔ 61. Basia Ozga (8. FUNK) – brawa dla aktywnych rodziców!
  ✔ 72. Olga Kalecińska (5. KS)
  ✔ 81. Adam Ozga (15. MS)
  ✔ 89. Zuzanna Waszkis (6. KS)
  ✔ 98. Oskar Kowalewski (19. MS)
  ⭐ Podziękowania serdeczne dla rodziców naszych młodych riderów i riderek, którzy przejechali razem z nimi ten dystans.

To była intensywna sobota, a to nie koniec zmagań sportowych w ten weekend. Już w niedzielę widzimy się na Strzeliński Maraton Rowerowy, kolejna świetna impreza niedaleko Wrocławia, gdzie także planujemy się pojawić!

Mitutoyo Polska KS AZS Wratislavia Wroclaw [Wroclove] NODON ABUS Polska Mastertent adsystem

Brak komentarzy do "Prawie u siebie - Bike Maraton Miękinia"