Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich Żerków 2020

W Żerkowie 20 września 2020 r. po raz drugi z rzędu odbyły się Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich. Tym razem z klubu AZS Wratislavia wystartowało 17 młodych adeptów i adeptek kolarstwa. Piękny wynik osiągnęła Karolina Poroś wśród klas VI, która zdobyła złoty medal i obroniła koszulkę Mistrzyni Polski sprzed roku. W klasach VIII Emilia Fijałkowska zdobyła brązowy medal, a Bruno Purzyński był 4. Wśród najmłodszych z rocznika 2011 w klasach IV świetnie zaprezentowali się Rysiu Kurpiewski i Rafał Prokopski, którzy ukończyli w TOP 5.

Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich 2020 Żerków za nami. W tym roku w wyjątkowo licznym gronie bo aż 17 zawodniczek i zawodników wystartowało w kategoriach od klas IV do VIII (roczniki 2011 – 2006). Mistrzynią Polski klas VI została Karolina Poroś. II-wicemistrzynią Polski klas VIII została Emilia Fijałkowska. W klasach IV najmłodsi 9-latkowi Rysiu i Rafał spisali się bardzo dobrze bo zajęli 4. i 5. miejsce. Dekorowany był jeszcze Bruno Purzyński 4. miejsce klasy VIII.

Wielkie gratulacje dla wszystkich uczestników oraz ogromne podziękowania dla rodziców i trenerów za zaangażowanie. Zawody przebiegły w miłej i przyjaznej atmosferze, pogoda dopisała, humory w większości także, więc była to dobrze spędzona niedziela.

W programie szkółek kolarskich nie wyniki sportowe są najważniejsze, a upowszechnianie sportu jakim jest kolarstwo i o to chodzi – coraz więcej młodych adeptów WAK Wrocławska Akademia Kolarska i Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław jest widocznych na trasach zawodów. Z tej dużej grupy zawodników i zawodniczek pewnie w przyszłości będą Mistrzowie Polski, Europy, Świata a może nawet Mistrzowie Olimpijscy – kto wie!

Natomiast kolarstwo jest dla każdego i na pewno zostanie na lata, bo jazda rowerem to sama przyjemność niezależnie od wyników sportowych – w końcu kolarstwo górskie i obcowanie z piękną przyrodą jest naprawdę wspaniałe. Tego życzymy wszystkim młodym adeptom kolarstwa – znalezienia swojej drogi, obrania kierunku, realizacji celów, marzeń i działania krok po kroku.

fot. Iwona Kurpiewska, Marcin Kurpiewski, Daniel Przychodzeń – serdeczne podziękowania!

Wyniki Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich Żerków 2020-09-20


klasy IV
4. Ryszard Kurpiewski
5. Rafał Prokopski
16. Szymon Wrembel
19. Jacopo Saglio

klasy V
19. Adam Żełubowski

klasy VI dz.
1. Karolina Poroś

klasy VI ch.
15. Marcin Serafin
18. Krzysztof Imieliński
34. Ruslan Iakovlev

klasy VII
11. Adam Szachewicz
15. Kacper Dankiewicz
31. Tomasz Cieślak

klasy VIII dz.
3. Emilia Fijałkowska

klasy VIII ch.
4. Bruno Purzyński
7. Paweł Szymański
16. Jakub Lenik
18. Tobiasz Przychodzeń

Video relacja z zawodów od APOstudio

Wypowiedź Karoliny Poroś w relacji

Brak komentarzy do "Mistrzostwa Polski Szkółek Kolarskich Żerków 2020"