Bike Maraton Polanica-Zdrój 2020 we wrześniu w górach

Bike Maraton Polanica Zdrój, to był taki trochę “górski Obiszów”. Nie licząc pierwszego podjazdu suma przewyższeń była w zasadzie podobna. Ta edycja chyba dzieli bikerów na takich, którzy jak to się mówi: albo ją kochają albo nienawidzą. Niby górska, a jednak nie tak wymagająca. Niby na początku i końcu podjazd i zjazd jest na miarę MTB, ale w środku połączony jakby tylko szybkimi szutrami.

I tak też w zasadzie wyglądał w tym roku start naszych dwóch gigowców: Bartka Krzyśko i Arka Kuny.


Kiedy jeden ironizował: “Pogoda dopisała – 6 stopni w cieniu i 9 w słońcu na starcie, 21 na mecie”, drugi kwitował: “wystarczyło się nieco rozgrzać i już było przyjemnie ciepło”.

Kiedy pierwszy podjazd dla Arka stanowił: “konkret, który lubi”, dla Bartka był on: “emocjonujący jak wyścigi łodzi podwodnych”.

I wreszcie, kiedy Bartkowi udało się dojechać do mety bez problemów, to dla Arka był to szereg kolejnych defektów, od lekko rozciętej oponie, przez posklejaną dętkę, na niedziałającej pompce kończąc, którą jak się później okazało wystarczyło rozebrać i złożyć ponownie aby odzyskała życie.

Na szczęście reszcie startującej ekipie udało się ukończyć ten maraton co odnotowujemy w wynikach poniżej.

Wyniki Bike Maraton Polanica-Zdrój 2020-09-19

Bartek Krzyśko 21 OPEN / 7 M3 (giga)
Arek Kuna DNF

Paweł Szymański 60 Open / 3 MM (classic)
Hugo Kordowski 68 Open / 7 M0 (classic)
Adam Szymański 251 OPEN / 6 M65 (classic)

Link do pełnych wyników online http://wyniki.datasport.pl/results3255/

W relacji video wypowiadał się Adam Szymański, który stwierdził, że trasa dla ludzi niewytrenowanych stanowi wyzwanie, ale jest do przejechania

Brak komentarzy do "Bike Maraton Polanica-Zdrój 2020 we wrześniu w górach"