Międzynarodowy Puchar Polski MTB XCO Wałbrzych

Wyścig Górale na Start w Wałbrzychu już od kilku lat miał miejsce w kalendarzu międzynarodowym UCI. W tym roku to nawet nie dzięki randze C1, a specyficznej sytuacji na świecie, pojawiły się na starcie znakomite nazwiska m.in. Henrique Avancini, Maxime Marotte, Evie Richards, Maja Włoszczowska. Razem z nimi wystartowali także zawodnicy i zawodniczki naszej drużyny w licznej grupie od żaka do elity w finałowej edycji PP.

Finał Pucharu Polski MTB XCO zapowiadał dodatkowo bardzo mocną stawkę w pozostałych kategoriach wiekowych, gdzie rozgrywała się walka o generalkę po 3. edycjach. Wystawiliśmy bardzo liczną, blisko 20-osobową reprezentację w kategoriach licencjonowanych od żaka po elitę, a także wśród dzieci młodszych.

3. miejsce klasyfikacja drużynowa młodzieżowa Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław

Widać naszą młodzieżową siłę, bo w klasyfikacji drużynowej żak i młodzik uplasowaliśmy się na 3. miejscu!

Karolina Poroś 2. miejsce żakini

Wyścigi były bardzo ciężkie, a na podium z naszego klubu uplasowała się Karolina Poroś, która była 2. w żakiniach. W masters II na 2. miejscu zmagania zakończył także trener Dariusz Poroś. W klasyfikacji generalnej PP Karolina zajęła 3. miejsce.