Srebrny medal Mistrzostw Polski MTB XCM i nagroda fair play dla Hanny Fijałkowskiej

W Gdyni rozegrano Mistrzostwa Polski w maratonie MTB XCM, gdzie na dystansie 45 km i 90 km startowali juniorzy, juniorki oraz elita. Drużyna kolarska Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław zameldowała się w młodzieżowym składzie. Najlepiej poradziła sobie Hanna Fijałkowska, pierwszoroczna juniorka, która zdobyła srebrny medal Mistrzostw Polski. A tak naprawdę na metę wjechała jako pierwsza i sędziowie przyznali jej koszulkę Mistrzyni Polski, Hania jednak widząc błąd rywalki tuż przed metą, gdy pomyliła rozjazd na trasie, oddała złoty medal – za to organizatorzy przyznali jej specjalną nagrodę fair play.

Jak sam organizator Mistrzostw Polski przyznał i napisał w oficjalnej informacji prasowej:

“Na szczególną uwagę zasługuje postawa Hanny Fijałkowskiej (MITUTOYO AZS WRATISLAVIA WROCŁAW), która nie wykorzystała na mecie błędu Julii Zięby (LKK LUKS SŁAWNO/HUROM SŁAWNO ACCENT). Jej rywalka przed finiszem pomyliła rozjazdy. Za swoją postawę otrzymała od organizatorów nagrodę fair play.”

Hania Fijałkowska na trasie MP XCM w Gdyni

Hania zdobywa srebro, jest pierwszoroczną juniorką i ma jeszcze szanse za rok zdobyć złoty medal Mistrzostw Polski i koszulkę. Na pewno chciałaby tego dokonać w swojej głównej konkurencji cross-country w formule olimpijskiej, bo nie ukrywamy że maratony MTB nie są jej specjalnością.

Adam Wąsowicz fot. gdyniasport.pl

W Mistrzostwach Polski w maratonie MTB startował także junior Adam Wąsowicz, który zameldował się na mecie  na 13. miejscu oraz orlik Jakub Kowalczyk, który ukończył zmagania na 8. miejscu w kategorii U23 (27. OPEN elita mężczyzn).

Pełne wyniki dostępne na stronie pzkol.pl

Jakub Kowalczyk

Nasi zawodnicy i zawodniczki w social media

Brak komentarzy do "Srebrny medal Mistrzostw Polski MTB XCM i nagroda fair play dla Hanny Fijałkowskiej"