Dominik Dańkowski z brązowym medalem MP w maratonie MTB

Nasz zdolny junior Dominik Dańkowski zdobył swój drugi medal Mistrzostw Polski w tym sezonie – tym razem brąz podczas rozgrywanych w Wiśle MP w maratonie MTB XCM. Walka była zacięta na dystansie 41 km i blisko 1700 metrów przewyższenia.

Trasa zapowiadała ciężką przeprawę, od samego startu długie i strome podjazdy. Dominik wyrwał do przodu i przewodził stawce, jednak taka szarpana jazda i wysokie tempo sprawiła, że musiał zmagać się ze skurczami już od połowy dystansu. Rywale dojechali i wyprzedzili, mając trochę szczęścia, gdy przed metą prowadzący zawodnik z Warszawy łapie kapcia. Tak, te zawody stały pod znakiem wielu defektów. Na szczęście Dominik posłuchał rad trenerów i zamontował na te zawody wzmacnianie opony Bontrager XR1 Team Issue prosto od sklepu AbsoluteBikes.pl  zalane płynem TREZADO i bez defektów dojechał do mety na 3. miejscu zdobywając brązowy medal Mistrzostw Polski MTB.

Przypomnijmy, że to drugi medal Mistrzostw Polski w przeciągu miesiąca – w lipcu podczas Mistrzostw Polski MTB w olimpijskiej konkurencji XCO cross-country – Dominik Dańkowski zdobył srebrny medal.

Brak komentarzy do "Dominik Dańkowski z brązowym medalem MP w maratonie MTB"