Karolina 4. na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Wiśle

W minioną sobotę Karolina Cierluk wystartowała w Mistrzostwach Polski XCM, które odbyły się w Wiśle. Nasza zawodniczka zajęła 4. miejsce w elicie kobiet. Przeczytajcie jak komentuje ten start Karolina.

Po powrocie z Portugalii nie było za wiele czasu na przygotowania pod ten wyścig. Udało się przepracować niecałe 2 tygodnie pod kątem startu w maratonie. W przeciągu całego sezonu również nie zaliczyłam zbyt wielu wyścigów, które trwałyby ponad 3 godziny. Mimo to stanęłam na linii startu. Wiedziałam, że będzie ciężko – dystans GIGAw górach to 69 km i 2800 m przewyższenia do pokonania.

Ten wyścig to tak naprawdę była walka samej ze sobą – kotłujące się myśli i motywowanie się do dalszej walki z własnymi słabościami. Kiedy widziałam sztajfy do nieba i rozpisany profil trasy na kierownicy, organizm i głowa „krzyczały”, żeby się poddać – zatrzymać, odpocząć, a najlepiej zrezygnować. Udało się jakoś przezwyciężyć te kryzysy i powolutku dotoczyć się do mety. Zajęcie 4. pozycji w elicie kobiet wydaje się całkiem w porządku wynikiem – też tak uważam. Aczkolwiek bardzo spora strata do pierwszej trójki pokazuje ile mi brakuje wydolności i ile pracy jeszcze przede mną, aby uzyskać taki poziom.

Karolina Cierluk

Brak komentarzy do "Karolina 4. na Mistrzostwach Polski w maratonie MTB w Wiśle"