Zapowiedź Mistrzostw Polski MTB XCO 2017 Warszawa

Już w najbliższy weekend od 14 do 16 lipca odbędą się najważniejsze w tym roku zawody w olimpijskiej formule cross-country XCO – Mistrzostwa Polski MTB XCO. W tym roku o koszulkę z orzełkiem będziemy rywalizować w Warszawie na popularnej wśród stołecznych kolarzy “Kazoorze”, czyli Wzgórzu Trzech Szczytów na Ursynowie. Drużyna Mitutoyo AZS Wratislavia będzie startować w piątkowych sztafetach oraz wyścigach głównych w niedzielę dla kategorii elita i junior, a także w wyścigach dodatkowych o Puchar Prezesa PZKol w kategorii młodzik i junior młodszy. Zapytaliśmy Karolinę Cierluk i Krzysztofa Łukasika, naszych reprezentantów elity, medalistów Akademickich Mistrzostw Polski w kolarstwie górskim o ich nastawienie przed Mistrzostwami.

Na wstępie warto skomentować samą trasę i lokalizację, bo centrum Polski – stolica, płaskie jak stół Mazowsze i sama Warszawa – może wydawać się dziwne i nieodpowiednie na kolarstwo górskie.

“Od początku myślałem, że jest to dobre miejsce na rozegranie zawodów tej rangi. Przygotowana przez ekipę WKK trasa już zbiera pozytywne opinie. Ostatecznie mam nadzieję, że wbrew wielu sceptycznym opiniom będą to udane zawody ze sporą liczbą kibiców – czego sobie chyba wszyscy życzymy” – skomentował trasę i przygotowania Krzysztof Łukasik, mieszkaniec jednej z podwarszawskich miejscowości i wieloletni zawodnik WKK.

Miejsce wyścigu może mało górskie, ale patrząc po zdjęciach z trasy, technicznych atrakcji nie zabraknie. Karolina Cierluk: “Nie chcę oceniać trasy oraz organizacji przed samym wyścigiem – mam tylko nadzieję, że podołam technicznym fragmentom i krótkim interwałowym podjazdom.”

Karolina zwraca także uwagę, że Mistrzostwa Polski XCO to jeden z ważniejszych wyścigów w kalendarzu bieżącego sezonu. Jako team bierzemy także udział w piątkowym wyścigu sztafet – “Będzie to dobre przepalenie i sprawdzenie trasy przed niedzielnym wyścigiem głównym” – dodaje Karolina.

Krzysztof Łukasik dodaje, że start w sztafecie drużynowej to dla niego duże wyzwanie, który poprzedza wyścig główny. “Oba te starty są dla mnie równie ważne i z każdym wiążę spore nadzieje.” – stwierdza stanowczo Krzysztof. “Już kilkukrotnie ścigałem się na Pucharze Mazowsza rozgrywanym w tym miejscu i na ogół były to dobre zawody w moim wykonaniu.” – dodaje Krzysztof. Tu warto wspomnieć, że Krzysztof Łukasik wygrał rozgrywaną 3 maja edycję Pucharu Mazowsza na Kazurze.

Jak ważne jest dobre przygotowanie sprzętowe do mistrzowskiej rangi imprezy, wie o tym zwłasza Krzysztof, który ma właśnie obawy o sprzę. “Moja dotychczasowa statystyka startów w Mistrzostwach Polskich XCO nie jest zbyt dobra – na 6 startów zaliczyłem 2 DNF-y i dodatkowo 2 razy psułem swój rower…” mówi Krzysztof Łukasik. I od razu dodaje – “Staram się jednak o tym nie myśleć i żyję w przekonaniu, że tym razem wszystko będzie dobrze, a sprzęt dzięki wsparciu klubu został przygotowany perfekcyjnie”.

Karolina Cierluk pytana o cele i spodziewane wyniki w enigmatyczny sposób odpowiada: “Nie mam konkretnego celu – chciałabym pojechać ten wyścig jak najlepiej i mieć przy tym dobrą zabawę, więc “spalarę” postaram się odstawić na bok i dam z siebie wszystko, a przekraczając linię mety okaże się na jakim miejscu ukończę”.

Odnośnie swoich przygotowań przed startem Krzysztof mówi, iż pozytywnie nastraja go fakt, że ostatnie tygodnie ładnie przepracował na wyjeździe wraz z Ziomkami z VO2 MAX (http://www.vo2max.pl/).

Na koniec Krzysztof, w swój charakterystyczny i zabawny sposób spuentował przygotowania: “Jedyną niedoskonałością moich przygotowań były spore ilości zjadanych, nowo poznanych ciasteczkowych lodów. Swoich fanów jednak uspokajam – nie przytyłem.”

Fanów Krzysztofa Łukasika i Karoliny Cierluk, a także kibiców drużyny Mitutoyo AZS Wratislavia zapraszamy do śledzenia wiadomości na naszym Facebooku mtbWRO a także Instagram @mtbWRO, gdzie w formie krótkich relacji (stories) będziemy przekazywać wiele zakulisowych informacji. Krótkie informacje pojawią się także na naszym Twitterze @mtbwro, a sam organizator zapowiada transmisje live na YouTube, które będzie można śledzić pod poniższym adresem https://www.youtube.com/watch?v=7bnIVZZ2nGc

Zapraszamy także na nasze transmisje live na Facebooku, które planujemy w piątek wieczorem, sobotę wieczór, a także w niedzielę rano i po południu.

Program Mistrzostw Polski w kolarstwie górskiem MTB XCO Warszawa 14-16 lipca 2017 r.

piątek 14.07.2017

godz. 10:30 – wyścig młodzików i młodziczek (Hanna Fijałkowska, Aleksander Basiński)
godz. 16:30 – start wyścigu głównego o Mistrzostwo Polski MTB XCR sztafety drużynowe (Mitutoyo AZS Wratislavia)

sobota 15.07.2017

godz. 14:30 – start wyścigu Juniorów Młodszych o Puchar Prezesa PZKol (Adam Wąsowicz)

niedziela 16.07.2017

godz. 11:15 – start kategorii Junior (Jakub Kowalczyk)
godz. 13:30 – start kategorii Kobiety Open (Karolina Cierluk)
godz. 15:30 – start kategorii Mężczyźni Open (Krzysztof Łukasik)

Więcej informacji na oficjalnej stronie internetowej mistrzostw http://www.mistrzostwapolskixco.pl/

Brak komentarzy do "Zapowiedź Mistrzostw Polski MTB XCO 2017 Warszawa"