Puchar Polski XC na Podlasiu

Druga edycja Puchar Polski MTB XCO „Rusza Peleton” – UCI C2 w Białymstoku za nami. W stolicy województwa podlaskiego pojawiliśmy się w licznym 13-osobowym składzie. Dziewczyny i tym razem nie zawiodły – na podium stanęły Hanna Fijałkowska (2. miejsce w juniorkach) oraz Karolina Poroś (3. w młodziczkach). Dzielnie walczyli także juniorzy młodsi oraz nasze „rodzynki” w elicie, juniorze, młodzikach i mastersie.

fot. Krzysztof Karpiński

Warunki w ciągu dnia mocno się zmieniały – było chłodno i wietrznie, chwilę nawet padało, a trasa zrobiła się błotnista, by później zaświeciło słońce i szybko przesuszyło trasę.

Start uważam za mało udany. Od startu czułam że nie mam siły na pojechanie tego wyscigu z najwyższą dyspozycją. Na każdym podjeździe nogi przemawiały do mnie z prośbą o zwolnienie, pomimo, że ich nie słuchałam to jednak nie mogłam pozwolić sobie na moją słynna siłę. Odpoczynek jest równie ważny jak treningi (zapamiętać!)

Karolina Poroś

„Na trasie nie brakowało dropów i piaszczystych podjazdów. Było szybko i sucho. Wystartowałem z 3 linii co mało dało ponieważ zawodnik przede mną miał wypadek i musiałem zahamować tracąc kilka ważnych pozycji. Po odpadnięciu od 1 grupy ciężko było nadrobić stratę na tej trasie. Niestety nie udało mi się zająć zadowalającej pozycji ale wyjąłem wnioski.” – Bartosz Bartosiewicz

Tym razem startowałem ze środka stawki co było miłą odmianą. Niestety zaraz po starcie wywrotka zawodnika tuż przede mną pokrzyżowała plany na dobry wyścig. Przeleciałem przez kierownicę lądując na rowerze rywala. Szybko się pozbierałem, ale spadłem na 3 miejsce od końca. Robiłem co mogłem, ale wystarczyło to tylko na 39 miejsce na 67 startujących. Dopiero po ochłonięciu zauważyłem rozcięte na początku, krwawiące kolano. Medycy straszyli szyciem, ale skończyło się na stripach.

Trasa była piaszczysta, ale szybka. Ciężko było złapać właściwy rytm, przez co nogi cierpiały. Na pewno nie pomogła też wywrotka kilka dni wcześniej na rozjeździe i mocno obtarte lewe biodro i łokieć.

Tobiasz

Wyniki

2. Hanna Fijałkowska (juniorka)
3. Karolina Poroś (młodziczka)
5. Jakub Kowalczyk (U23, 13. elita OPEN)
7. Dariusz Poroś (masters II)
11. Emilia Fijałkowska (juniorka młodsza)
16. Cyprian Świderski (junior)
21. Adam Szachewicz (młodzik)
junior młodszy:
21. Konrad Jeżewski
26. Bartosz Bartosiewicz
33. Jakub Lenik
35. Karol Puchalski
37. Paweł Szymański
39. Tobiasz Przychodzeń

Brak komentarzy do "Puchar Polski XC na Podlasiu"