Błotne przygody na PP Jastrzębie-Zdrój

Nasz „maraton” Pucharu Polski MTB XCO trwa. Nie minął tydzień od ostatniej edycji w Białymstoku, a już w sobotę ścigaliśmy się na Pressingowej Petardzie Pucharze Polski w Jastrzębiu-Zdroju. Warunki na trasie mocno się zmieniły – jeszcze w piątek wszystko było przejezdne i przyjemne, natomiast nocne i poranne opady deszczu zamieniły trasę w sporą ślizgawicę i stanowiły nie lada wyzwanie dla naszych zawodników i zawodniczek.

W tych trudnych warunkach bardzo dobrze poradziła sobie młodziczka Karolina Poroś, która na ostatnim podjeździe wyrwała 3-cie miejsce i podzieliła koalicję zawodniczek z Czech! Trener Dariusz Poroś co prawda wyniku córki nie poprawił, ale z 3-ciego miejsca w kategorii masters II (vel. trenerów) jest zadowolony. W juniorkach Marysia Chrzanowska zajęła 5. miejsce, tak samo 5. w orlikach był Jakub Kowalczyk.

„Trasa zrobiła się bardzo śliska, ale była ciekawa. Dobrze zrobione dropy, które pozwalały się wykazać”

Karol

„Zaskoczył mnie mocno sam start – spore zamieszanie w juniorze młodszym – zdołałem tylko usłyszeć sam gwizdek, bez wcześniejszego przygotowania”

Bartosz

Jestem bardzo zadowolona. Zrealizowałam moje cele na ten start. Zrobiłam to co miałam zrobić

Maria Chrzanowska

Trasa mocno techniczna błotnista ale bardzo ciekawa jedna z moich ulubionych jednak nie jestem zadowolony z zajętego miejsca

Konrad Jeżewski

 WYNIKI 

3. Karolin Poroś (młodziczka)
3. Dariusz Poroś (masters II)
5. Maria Chrzanowska (juniorka)
5. Jakub Kowalczyk (U-23, 13. elita OPEN)
19. Cyprian Świderski (junior)
✔ junior młodszy:
21. Konrad Jeżewski
34. Bartosz Bartosiewicz
36. Karol Puchalski
41. Jakub Lenik
44. Tobiasz Przychodzeń
51. Paweł Szymański
✔ 10. klasyfikacja drużynowa

Brak komentarzy do "Błotne przygody na PP Jastrzębie-Zdrój"