Puchar Polski MTB XCO 2018 #7 (FINAŁ) – Górale na Start Boguszów-Gorce – wyniki

W niedzielę zakończyliśmy sezon XCO cross-country w Puchar Polski MTB na Górale Na Start – Finał Pucharu Polski MTB XCO 2018 w Boguszowie-Gorcach. 3, 4, 5, 6, 11 i 13 miejsca naszych zawodniczek i zawodników na tych zawodach.
✔️ Karolina Cierluk była najwyższej sklasyfikowana z Mitutoyo AZS Wratislavia właśnie zajmując trzecie miejsce w stawce elity kobiet pokonując bez upadków trudną technicznie rundę.
✔️ Adam Wąsowicz po zaciętej walce z Filipem Brzóską zajął 4. miejsce w juniorach młodszych bawiąc się na tej ciekawej trasie i pewnie pokonując kolejne przeszkody. Wygląda na to, że był to jego ostatni start w tej kategorii wiekowej w XCO, bo za rok będzie już juniorem.
✔️ Dominik Dańkowski czujący „moc pod nogą” liczył na więcej w tych zawodach jednak plany pokrzyżowała mu przeziębienie z którym zmagał się od połowy tygodnia – „zasmarkany” walczył ile miał siły, ale ta dyspozycja starczyła tylko na szerokie podium i 5. miejsce w juniorach. W 2019 roku będzie walczył już w elicie i U23.
✔️ Hanna Fijałkowska płynnie i dobrze technicznie pokonywała trasę zawodów w Boguszowie-Gorcach, jednak czując już zmęczenie sezonem i wymagającymi treningami w nowej kategorii juniorek młodszych, brakowało świeżości pod górę. 6. miejsce nie jest złe, ale apetyt na pewno jest na więcej. W przyszłym roku w tej samej kategorii wiekowej Hania zapowiada walkę o koszulkę Mistrzyni Polski, zapowiada się ciekawy sezon.
✔️ Jakub Kowalczyk jechał przez długi i ciężki wyścig elity na 7 rundach w TOP10 jednak pod koniec osłabł i ukończył na 11. miejscu. Dzień wcześniej dał z siebie wszystko podczas drużynowej jazdy w Zaclerska 70 jadąc na kole Łukasza i Darka.
✔️ Dariusz Poroś pierwszy raz w tym sezonie miał okazję ścigać się w elicie na Pucharze Polski MTB. Pomimo zmęczenia wyścigiem drużynowym Zaclerska 70 dzień wcześniej i kontuzji nogi, walczył do końca i dając dobry przykład młodzieży nie zszedł z trasy na której dobrze się bawił płynnie pokonując kolejne trudności techniczne i mocno naciskając pod górę. Wystarczyło to na 13. miejsce.
To już koniec sezonu XCO cross-country, wymagająca kampania wrześniowa została ukończona, a przed nami tylko start w finałowej edycji Bike Maraton w Sobótce blisko Wrocławia, gdzie nie może nas zabraknąć.

2018-09-30 – Puchar Polski MTB XCO – #7 (FINAŁ) Górale na Start Boguszów-Gorce

  • 3. Karolina Cierluk (elita)
  • 4. Adam Wąsowicz (junior młodszy)
  • 5. Dominik Dańkowski (junior)
  • 6. Hanna Fijałkowska (juniorka młodsza)
  • 11. Jakub Kowalczyk (U-23)
  • 13. Dariusz Poroś (elita)

Link do wyników

Brak komentarzy do "Puchar Polski MTB XCO 2018 #7 (FINAŁ) - Górale na Start Boguszów-Gorce - wyniki"