Podsumowanie 2021 roku – było mistrzowsko!

Kolejny rok za nami. Drużyna kolarska Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław. Akademia Kolarska. Społeczność zgromadzona wokół klub. Naprawdę wiele ludzi. Sporo się wydarzyło przez ten rok. Spróbujmy przedstawić te najważniejsze momenty i wydarzenia.

Na początku roku gościnnie występowaliśmy w lokalnej TVP3 Wrocław, która po raz pierwszy o nas powiedziała. To było naprawdę miłe i ciekawe doświadczenie.

https://mitutoyo-team.pl/zadna-pogoda-nam-nie-straszna-material-w-tv/

Po długich zimowych przygotowaniach i niepewności, co nas czeka w kolejnym roku po różnych perturbacjach z zawodami i organizacją treningów, w ciekawych okolicznościach spotkaliśmy się na pierwszych zawodach Pucharu Polski MTB XCO w nowej lokalizacji – Krynica-Zdrój. Oj szybko sobie przypomnieliśmy co to kolarstwo górskie!

A w tym roku przypomnieliśmy sobie co to narciarstwo biegowe i jak to jest trenować w -15 st C!
Na starcie pierwszych zawodów w sezonie 2021. I to od razu Puchar Polski!

Po długiej przerwie „łapaliśmy” każde zawody, które się odbywały, nawet te regionalne czy wręcz lokalne – a dawno starszej ekipy „juniorskiej” na takich nie było.

Sezon startów później trochę się przesunął, co wykorzystaliśmy na mini-zgrupowanie w Jedlinie-Zdrój.

Pierwszym startem w największej serii popularnych Bike Maratonów była Złotoryja w połowie maja, gdzie pokazaliśmy się z dobrej strony, zwłaszcza w kategoriach juniorskich.

Na kolejny Puchar Polski MTB XCO musieliśmy czekać blisko 1,5 miesiąca, gdzie odbyła się edycja w Białymstoku.

W 2021 roku dołączyła do naszej drużyny nowa zawodniczka, utalentowana 16-latka spod Kłodzka, Natalia Grzegorzewska, która postawiła na sprawdzenie się z zagraniczną stawką podczas Pucharu Czech MTB XCO. Tam osiągnęła naprawdę świetne rezultaty, wygrywając m.in. edycję w Brnie!

Natalia Grzegorzewska zdobywa także swój pierwszy tytuł Mistrzowski w sezonie 2021, w konkurencji BMX!

Nasza społeczność wokół akademii, szkółki, drużyny kolarskiej i całego Klubu Sportowego AZS Wratislavia mocno się rozwinęła, i na spotkaniu z okazji Dnia Dziecka pojawiło się ponad 100 osób! Było wesoło.

W sezonie 2021 zauważony został także przez trenera Młodzieżowej Kadry MTB nasz zawodnik Jakub Kowalczyk, który w swoim ostatnim sezonie U23 zadebiutował w Pucharze Świata XCO w Austrii, Leogang.

Skromna reprezentacja naszej „starszyzny” razem z team-managerem wystartowała w kultowej już etapówce Bike Adventure w Szklarskiej Porębie.

Jako drużyna byliśmy także w sezonie 2021 po raz pierwszy współorganizatorem zawodów Grand Prix MTB XC Walim, a firma Mitutoyo została jednym ze sponsorów tych zawodów.

Nasz „etatowy” maratończyk MTB po raz kolejny wystartował w legendarnych zawodach Sudety MTB Challange. Trochę zabrakło szczęścia do zwycięstwa, niestety przydarzyły się defekty, ale i tak Łukasz Klimaszewski wspomina dobrze ten czas.

Nasza sztafeta młodzików Karolina Poroś i Adam Szachewicz wygrywają Międzywojewódzkie Mistrzostwa Młodzików w Białej Prudnickiej! Niech to zwycięstwo niesie ich w przyszłości.

Natalia na tydzień przed Mistrzostwami Polski potwierdza swoją wysoką formę w Pucharze Czech MTB

8 sierpnia – Mistrzostwa Polski MTB XCO – po wielu latach wreszcie wróciły na prawdziwie górską trasę, do Boguszowa-Gorców, gdzie mogliśmy się zaprezentować i z wielką ochotą wystartować. Warunki były trudne, opady deszczu sprawiły, że trasa była mocno błotnista, ale z 3-dniowych zmagań wyjechaliśmy z 3 medalami:

  • złoty medal – Mistrzostwo Polski MTB XCO kat. juniorka młodsza – Natalia Grzegorzewska
  • złoty medal – sztafeta mieszana Mistrzostwa Polski MTB XCO kat. junior młodszy – Natalia Grzegorzewska i Konrad Jeżewski
  • brązowy medal – II-wicemistrzyni Polski MTB XCO kat. juniorka – Hanna Fijałkowska

Po Mistrzostwach Polski czekało nas troche odpoczynku, w końcu po tylu przygotowaniach i ciężkich treningach, należało się, by złapać jeszcze oddech i siły na koniec sezonu w sierpniu i wrześniu, a tu czekało nas naprawdę sporo zawodów. Nie mogliśmy ominąć na naszym „podwórku” Bike Maratonu w Miękini, gdzie pokazaliśmy się liczną ekipą.

Łukasz Klimaszewski wygrywa po raz 3-ci najtrudniejszy maraton MTB w Polsce – Extreme MTB Challenge w Głuszycy!

Początek września to także finałowa edycja Pucharu Polski MTB XCO w Głuchołazach. Tyle zwrotów akcji, co tu się działo i emocji, nie mieliśmy przez cały sezon. W trzech kategoriach wiekowych stanęliśmy na podium klasyfikacji generalnej:

  • Natalia Grzegorzewska wygrywa w juniorkach młodszych
  • Karolina Poroś wygrywa w młodziczkach – i to mając tylko „matematyczne szanse” przed ostatnią edycją, wygrywając na ostatniej edycji!
  • Hanna Fijałkowska 3-cia w juniorkach

Ponadto po raz pierwszy zajęliśmy się także „pół-profesjonalną” transmisją na żywo (live streaming) z zawodów, która przeprowadził Kamil Dziedzic wraz z Krzysztofem Kwaśniewskim.

Tydzień później jeszcze jedne Mistrzostwa Polski – tym razem w maratonie MTB XCM. Tu swój kolejny brązowy medal i tytuł II-Wicemistrzyni Polski w kat. juniorka zdobyła Hania Fijałkowska.

Natalię Grzegorzewską spotkało także niebywałe wyróżnienie, ponieważ wzięła udział jako jedyna kolarka z Polski w Pho3nix Future Camp w Szwajcarii. Nowe pokłady motywacji do osiągania coraz wyższych celów zdobyte!

Na Mistrzostwach Polski Szkółek Kolarskich, pod nieobecność Karoliny Poroś która miała bronić koszulki sprzed roku, bardzo dobrze zaprezentowała się młodsza „generacja” naszych riderów z Akademii Kolarskiej – Rysiu Kurpiewski wygrywa wśród najmłodszych!

Cały sezon wyścigów dla dzieci zakończył się w jeden weekend, gdzie na finale Ligi MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskich w Szczawnie-Zdroju stawiliśmy się w licznej, ponad 15-osobowej ekipie!

Na pożegnalnym wyścigu Mai Włoszczowskiej w Jeleniej Górze, która kończy profesjonalną karierę, nie mogło nas oczywiście zabraknąć. 3-dniowe „dożynki” kolarskie we wrześniu, z pierwszymi historycznymi Mistrzostwami Polski MTB XCC, wyścigiem XCO najwyższej kategorii UCI HC oraz Junior Series (Puchar Świata Juniorów) i UCI MTB Marathon Series zapewniły mnóstwo atrakcji.

Październik to już praktycznie końcówka sezonu, a czekały nas jeszcze finałowe zawody Bike Maraton w pobliskiej Sobótce, gdzie nie mogło nas oczywiście zabraknąć i z przytupem zakończyć sezon.

Łukasz Klimaszewski natomiast wybrał na koniec sezonu ULTRA Gravelowe wyzwania, gdzie poszło mu bardzo dobrze i zajmował miejsca na podium.

A pod koniec października spotkało nas nie lada wyróżnienie, bo pojawiliśmy się na żywo w Dzień Dobry TVN!

https://mitutoyo-team.pl/bylismy-w-dzien-dobry-tvn/

4 tytuły Mistrzostw Polski dla naszych zawodniczek i zawodników. Wygrane zawody międzynarodowe, ogólnopolskie i regionalne. Ponad 50 młodych adeptów Akademii Kolarskiej, kilkunasto osobwa grupa juniorów i juniorek, a także spora społeczność starszej ekipy zgromadzona wokół klubu. Z roku na rok się rozrastamy, nie oglądamy się za siebie i z optymizmem patrzymy w przyszłość!

Brak komentarzy do "Podsumowanie 2021 roku - było mistrzowsko!"