Lokalne rozpoczęcie sezonu XCO w Walimiu

W ubiegły weekend 11 lipca ścigaliśmy się w blisko 20-osobowym gronie na zawodach Grand Prix MTB XC Walim. Dla niektórych naszych podopiecznych było to dopiero pierwsze przetarcie w tym sezonie w zawodach w olimpijskiej formule cross-country. Dziewczyny nie zawiodły i w swoich kategoriach wiekowych wygrały: Hanna Fijałkowska 1. miejsce (juniorka). Karolina Poroś 1. miejsce (żakini)

➡️Emilia Fijałkowska w gronie naprawdę mocnych młodziczek praktycznie z całej Polski zajęła 5. miejsce.➡️ Natomiast wśród najmłodszych uczestników zawodów w grupie 8-10 lat zwyciężył niespełna 9-letni Rysiek Kurpiewski. Jego kolega z WAK Rafał Prokopski był 7. ➡️ W elicie mieliśmy jednego reprezentanta – Jakub Kowalczyk uplasował się na 10. miejscu.➡️ Wśród juniorów 4. miejsce zajął Adam Wąsowicz.➡️ W bardzo licznej i mocnej stawce juniorów młodszych, którzy walczą o Eliminacje do Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży debiutowali w tym roku nasi podopieczni – ✔️ Karol Puchalski był 28. ✔️ Bartosz Bartosiewicz po upadku i defekcie sprzętu zakończył zmagania 37. ✔️ Hugo Kordowski był 45.➡️ Bardzo liczna reprezentacja naszych zawodników była w kategorii młodzików. ✔️ Paweł Szymański po równej i mocnej jeździ ukończył 9. ✔️ Bruno Purzyński, który przez długą część wyścigu jechał na 7 miejscu, na ostatniej rundzie zaliczył upadek przy wyprzedzaniu i spadł na 11. miejsce. ✔️ Adam Szachewicz był 31. ✔️ Jakub Lenik 32. ✔️ Szymoń Papliński 39. ✔️ Tomasz Cieślak 46. ✔️ Kacper Dankiewicz nie ukończył zmagań, podobnie jak ✔️ Tobiasz Przychodzeń. ➡️ W żakach na ✔️ 7. miejscu ukończył Jakub Papliński. ✔️ 9. był Marcin Serafin. ✔️ 13. Krzysztof Imieliński➡️ W blisko 50-osobowej grupie amatorów i mastersów na zakończenie dnia ścigali się także nasi trenerzy i „starszyzna”. ✔️ Dariusz Poroś był 7. ✔️ Arkadiusz Kuna 28. ✔️ Kamil Dziedzic 30.Dziękujemy wszystkim za podjęcie rękawicy, organizatorom za dobrze przeprowadzony wyścig i bardzo fajną trasę, a rodzicom i sympatykom klubu za pomoc.