Puchar Szlaku Solnego Orawka 2020

Puchar Szlaku Solnego w Orawce, a dokładniej Puchar Wójta Gminy Jabłonka EOOM – Mistrzostwa Krajowego Zrzeszenia LZS. Tym razem w nieco okrojonym składzie, do startu podeszło trzech naszych zawodników. Na miejsce startu przyjechaliśmy dzień wcześniej, tak jak się spodziewaliśmy trasa wyścigu była bardzo ciężka fizycznie, wykonaliśmy trzy zapoznawcze okrążenia, resztę dnia spędziliśmy na odpoczynku i „ładowaniu węgli”.

Następnego dnia ściganie zaczęliśmy od wyścigu juniorów młodszych. Niestety Bartek i Karol nie mieli szczęścia w losowaniu i razem startowali z ostatniego rzędu w stawce blisko 60 zawodników. Obydwaj dzielnie walczyli na trasie i ostatecznie zmagania skończyli: Bartek na 32., a Karol na 37. miejscu. Na mecie nie ukrywali, że liczyli na lepszy wynik, natomiast podkreślili, że to było dobre ściganie i wiedzą nad czym pracować przed zbliżającą się Ogólnopolską Olimpiadą Młodzieży – Mistrzostwami Polski.

Bartosz i Karol na rozgrzewce przedstartowej

O godzinie 12:40 na starcie elity stanął Kuba Kowalczyk, który miał więcej szczęścia w losowaniu i został ustawiony w pierwszym rzędzie. Niestety po dobrym starcie i dwóch pierwszych rundach Kuba zaczął tracić pozycje i ostatecznie po 6 ciężkich rundach na metę dotarł na 16. miejscu w elicie oraz 6. miejscu w U-23.

Na mecie Kuba nie krył złości, jak powiedział po dobrym starcie liczył na równie dobry wynik końcowy, niestety nogi z rundy na rundę kręciły coraz gorzej. Kuba przyznał, że przesadził z narzuconym sobie tempem w początkowej fazie wyścigu, za co zapłacił w dalszej części ścigania. Podkreślił, że był to dobry sprawdzian przed Mistrzostwami Polski MTB XCO, które odbędą się już w połowie sierpnia.

Dziękujemy naszym sponsorom – firmie Mitutoyo Polska, Gminie Miasto Wrocław, Urzędowi Marszałkowskiemu Województwa Dolnośląskiego, Ministerstwu Sportu – Instytut Sportu Państwowy Instytut Badawczy – bez których nie mieli byśmy możliwości startowania na zawodach w całej Polsce oraz rodzicom zawodników za pomoc w realizacji wyjazdu.

Wyniki z zawodów dostępne na stronie pzkol.pl oraz na e-zawody.pl

Brak komentarzy do "Puchar Szlaku Solnego Orawka 2020"