Podsumowanie weekendu 8-9 kwietnia

W ten weekend gościliśmy na dwóch ważnych imprezach, które inaugurowały sezon cross country w Polsce. W sobotę pojawiliśmy się na Bike Maratonie w Miękini, gdzie rywalizowaliśmy z wieloma znanymi drużynami i zawodnikami. Dzień później przenieśliśmy się kilkaset kilometrów dalej do Białegostoku, gdzie odbył się pierwszy Puchar Polski XCO. Na obu imprezach zawodnicy dali z siebie wszystko i pokazali, że są w dobrej dyspozycji przed nadchodzącym sezonem.

Błotnisty Bike Maraton w Miękini 

Opady deszczu, które towarzyszyły przez praktycznie cały tydzień poprzedzający maraton, zapowiadały, że na trasie nie będzie sucho. Ale jak to mówią kolarze: nie ma złej pogody na rower, prawda? Z takim nastawieniem stanęliśmy na starcie. Frekwencja na Bike Maratonie jak zawsze jest bardzo wysoka. Nie inaczej było tym razem. Takie ekipy jak Volkswagen Samochody Użytkowe, SGR Specialized czy JBG2 Team gwarantowały, że każdy przejechany kilometr nie będzie spacerkiem.

fot. Foto Maraton

Łukasz Klimaszewski tuż po starcie zaliczył przygodę z napędem i już na samym początku zmagań musiał gonić resztę stawki. Mimo ogromnych ilości błota, przebijanie się wychodziło mu całkiem nieźle i na metę wpadł na dobrym jak na ten dzień 15 miejscu. Mimo że pozostał ogromny niedosyt to forma przed sezonem jest i to najważniejsze! Dobry wyścig pojechał także Patryk Kaczmarczyk, który zameldował się na 22 pozycji.

fot. Bike Maraton

Wśród pań reprezentowała nas Karolina Cierluk. Start w Bike Maratonie będzie mogła zaliczyć do udanych, bo na mecie zameldowała się na bardzo dobrej 3 pozycji. Do drugiej zawodniczki zabrakło jej nieco ponad dwie minuty! Przed nami jeszcze 11 edycji, więc jesteśmy spokojni o dalsze wyniki naszej najlepszej zawodniczki.

Resztę wyników naszej ekipy znajdziecie poniżej.

Wyniki:

Giga: 

 • 3 miejsce Karolina Cierluk
 • 15 miejsce – Łukasz Klimaszewski
 • 22 miejsce – Patryk Kaczmarczyk
 • 50 miejsce – Michał Basiński
 • 52 miejsce – Wojciech Pawłowski
 • 55 miejsce – Przemek Lewandowski
 • 73 miejsce – Piotr Majer
 • 86 miejsce – Arek Kuna

Mega: 

 • 75 miejsce – Rafał Barszczowski
 • 158 miejsce – Karol Chomiński
 • 188 miejsce Tomasz Zakrzewski
 • 234 miejsce – Bartłomiej Osmałek
 • 236 miejsce – Janusz Dziemidowicz

#1 Puchar Polski XCO Białystok 

Kamil Dziedzic wraz z częścią drużyny do Białegostoku pojechał już w sobotę, żeby na spokojnie objechać trasę przed niedzielnym startem. Wymagająca pętla i dość niska temperatura nie ułatwiała rywalizacji. W sumie rywalizowaliśmy w 4 kategoriach wiekowych. Bardzo dobrze w elicie spisał się Krzysztof Łukasik, który przy dość mocnej obsadzie wywalczył piątą lokatę! Reszta zawodników spisała się równie dobrze i w większości uplasowała się w pierwszej 10 najlepszych zawodników.

Wyniki: 

Elita:

5 miejsce – Krzysztof Łukasik

Junior:

6 miejsce – Jakub Kowalczyk

28 miejsce – Krzysztof Łukasiewicz

Junior Młodszy:

8 miejsce – Adam Wąsowicz

Młodziczka:

3 miejsce – Hania Fijałkowska

Nadwiślański maraton na orientację 

Gdy reszta ekipy walczyła na trasach XCO/XCM, Krystian Jakubek postanowił wziąć udział w Nadwiślańskim maratonie na orientację. Trasa nie należała do najłatwiejszych, rywalizację utrudniały spore ilości błota. Mimo niesprzyjających warunków, Krystian przejechał 180 kilometrów przy 3 tysiącach metrów przewyższenia. Taki dystans pozwolił mu zająć dobre 7 miejsce!