Mamy Mistrza i Mistrzynię Dolnego Ślaska w maratonie MTB

Rozgrywany po raz IX Maraton MTB im. Artura „FISHA” Filipiaka w Zieleńcu miał po raz kolejny range Mistrzostw Dolnego Śląska w maratonie MTB. W pięknym stylu zwyciężył Patryk Kaczmarczyk, a wśród pań najlepsza była Karolina Cierluk. Na 2. miejscu uplasował się Łukasz Klimaszewski. Co ciekawe, na tej imprezie rozgrywane były także Mistrzostwa Polski Bankowców w maratonie MTB, które w tym roku niespodziewanie wygrał manager naszej drużyny – Kamil Dziedzic.

Maraton w Zieleńcu – Duszniki-Zdrój to impreza z bogatą, już 9-letnią historią, która upamiętnia Artura „Fisha” Filipiaka. Od lat rozgrywana w wakacje jest także areną walki o koszulkę Mistrza Dolnego Śląska w maratonie MTB. Jako drużyna Mitutoyo AZS Wratislavia, związana z Wrocławiem i Dolnym Śląskiem nie mogliśmy odmówić sobie startu w tym maratonie MTB.

X Otwarte Mistrzostwa Dolnego Śląska w Maratonie MTB im. Artura Filipiaka rozegrano w Zieleńcu 31 lipca 2016 r. Memoriał upamiętnia Artura Filipiaka, informatyka i entuzjastę kolarstwa, który zmarł po ciężkiej chorobie w wieku 33 lat. Organizowane przez Klub Kolarski Ziemi Kłodzkiej zawody, które na stałe weszły do kalendarza rowerowych imprez, są częścią ogólnopolskiej akcji „Polska na rowery”.

Na dystansie MEGA (58 km i 1100 m przewyższenia) rywalizowano o tytuł najlepszego maratończyka na Dolnym Śląsku. Z naszej drużyny rękawicę podjęli Karolina, Łukasz, Patryk i Wojtek.

Patryk Kaczmarczyk ponownie został mistrzem Dolnego Śląska w Maratonie MTB (2,03 g.). Najlepsza wśród kobieta okazała się Karolina Cierluk (2,38 g.)
Oboje związani są z klubem Mitutoyo AZS Wratislavia i z Politechniką Wrocławską. On jest absolwentem informatyki, ona studiuje biotechnologię. – Świetny był ten nowy podjazd na stoku narciarskim w samym Zieleńcu, w stronę Orlicy. Tam udało mi się wyprzedzić resztę – tak Patryk komentuje tegoroczne nowości na trasie. Mistrzyni przyznała, że jej ten odcinek dał się mocno we znaki. – Podoba mi się różnorodność: podjazdy, szutry, elementy techniczne – mówi. – A także atmosfera odmienna od tych na masowych imprezach: tutaj nie ma parcia na rywalizację za wszelką cenę, panuje serdeczna, prawie rodzinna atmosfera.

Relacja na stronie memoriału [link]

Na dystansie MINI (29 km, 500 m przewyższenia) czyli 1 pętli rywalizowano o tytuł najlepszego w Polsce bankowca w maratonie MTB, a także udział mogły wziąć całe rodziny wraz z najmłodszymi. Z naszej drużyny Kamil Dziedzic, po 8 latach przerwy startu w tych zawodach, postanowił ponownie się zmierzyć z tą trasą i zawalczyć o koszulkę Mistrza Polski Bankowców, korzystając z tego, że od 2 lat pracuje w branży bankowej. Niespodziewanie udało się wygrać, co przy natłoku innych obowiązków w tym sezonie było bardzo miłym akcentem. Świetnie spisała się także najmłodsza zawodniczka drużyny, Hania Fijałkowska która pewnie wygrała w swojej kategorii.

Impreza ta ma świetny, kameralny i rodzinny charakter, co odróżnia ja od innych masowych startów w których bierzemy udział. Z wielką przyjemnością zagościmy w Zieleńcu za rok, na jubileuszową już X edycję maratonu MTB im. Artura „Fisha” Filipiaka.

Relacja na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej [link]

Brak komentarzy do "Mamy Mistrza i Mistrzynię Dolnego Ślaska w maratonie MTB"