Łukasz Klimaszewski 14. w międzynarodowej stawce w Jeleniej Górze

Jelenia Góra przez weekend 22-23 września gościła międzynarodową stawkę kolarzy. W niedzielę rozegrany został UCI MTB MARATHON SERIES, czyli odpowiednik Pucharu Świata MTB w maratonach MTB. Nasz zawodnik Łukasz Klimaszewski w bardzo mocnej obsadzie wywalczył 14. miejsce (6. wśród Polaków) co zapewniło mu kwalifikację na przyszłoroczne Mistrzostwa Świata. Komentarz Łukasza:

Ostatni powiew lata i mój ostatni ważny start w tym sezonie, obfitującym w wiele trudnych i wyczerpujących zawodów. Na koniec września pozostawiłem sobie jeszcze jedno wyzwanie – UCI MTB Marathon Series w Jeleniej Górze. Wyścig może nie wyróżniał się długością lub przewyższeniami, ale wymagająca technicznie trasa i poziom rywali z polskiej czołówki i z zagranicy robił swoje. Odczuwałem już w nogach trudy całego sezonu. Dawno też moje ciało nie zostało tak bardzo sponiewierane na zjazdach. Zwłaszcza na drugim okrążeniu starałem się jechać na 100%, a po wyścigu dosłownie nie mogłem zgiąć pleców ani rąk.

Ostatni zjazd do mety – walczę o każde miejsce. Foto: Kasia Rokosz

Szczyt formy miałem zaplanowany na Rallye Sudety dwa tygodnie temu. Pozostało jeszcze dociągnięcie w miarę dobrej dyspozycji na kolejne dwa tygodnie. Dzięki solidnej pracy przez cały sezon i dobremu planowi treningowemu to się udało.

Chciałoby się po każdych zawodach dojeżdżać z tak czystym rowerem i strojem. Ten sezon był wyjątkowo łaskawy dla sprzętu.

Zawody będące odpowiednikiem pucharu świata w maratonie MTB zakończyłem na 14 miejscu jako szósty z Polaków. Wynik jest dla mnie satysfakcjonujący tym bardziej, że dotychczasowe starty w Jeleniej Górze były pasmem moich porażek. Dwa DNF, dwie bomby, choroby. W końcu przyszedł przyzwoity wynik. Na podsumowanie sezonu pewnie już wkrótce przyjdzie czas, ale już teraz mogę napisać, że był najlepszym w całej historii mojej zabawy z kolarstwem. Gdyby nie głupio stracona pierwsza dziesiątka w Rallye Sudety, plan byłby wykonany w 99%.

foto: Velonews

 

Dwa tygrysy. Jeden duży, drugi mały Foto: Anka Aries Baran

Brak komentarzy do "Łukasz Klimaszewski 14. w międzynarodowej stawce w Jeleniej Górze"