Lokalne ściganie w ogólnopolskim gronie

Majówka pracowita – 1-szego maja wystartowaliśmy w Liga MTB XC Aglomeracji Wałbrzyskiej w Starych Bogaczowicach, gdzie ścigaliśmy się od najmłodszych kategorii wiekowych do juniorów młodszych. Brak zawodów MTB w Polsce sprawił, że na dotychczas lokalne starty, gdzie pojawiała się może 100 zawodników, ściągnęło ich tym razem blisko 300! A wśród nich ponad 20 naszych! Niezawodnie pokazały się nasze dziewczyny, gdzie w swoich kategoriach wiekowych zwyciężyły: 🔝 Natalia Grzegorzewska, Karolina Poroś, Olga Kalecińska. Na podium stanęła także nasza dzielna dwójka skrzatów – 10 latkowie Rafał i Rysiek, którzy między sobą rozegrali finisz i tym razem wygrał Rafał. 🔝. 3-cie miejsce zajął w młodszej grupie skrzaciątek Staś Bagrowski – brawo! Bardzo dobrze wyścig pojechał Bartosz Bartosiewicz, który zajął 4. miejsce w juniorze młodszym, a było blisko ścisłego podium – kolejne cenne doświadczenie zdobyte. Emilia Fijałkowska była 5. w juniorkach młodszych, a w młodszych skrzatach w ślady o rok starszych kolegów idzie Patryk Poschlod który zajął 5. miejsce. Kilka słów komentarza od naszych zawodników i zawodniczek:➡ „Mimo zwycięstwa nie jestem do końca zadowolona” – powiedziała krytycznym okiem o sobie Karolina Poroś – „W nogach czułam pustkę” – dodaje.➡ „Start z ostatniej lini nie był łatwą sprawą przy tej ilości zawodników, ale strategia była prosta – wyprzedzamy ile się da pod górę” – skwitował Tobiasz.➡ „Startując 2 minuty za chłopakami mogłam gonić i nauczyć się wyprzedzać w każdych warunkach, co przyda się na wyścigach w przyszłości” – także w takim starcie widzi pozytywy Natalia.➡ „Opóźniony o blisko godzinę start mojej kategorii negatywnie wpłynął na rozgrzewkę, a dodatkowo ustawienie na końcu stawki nie ułatwiało ścigania” – podsumował 10. na mecie Konrad.❗Wyniki ❗✔ kat. juniorka młodsza1. Natalia Grzegorzewska5. Emilia Fijałkowska✔ kat. junior młodszy4. Bartosz Bartosiewicz10. Konrad Jeżewski13. Tobiasz Przychodzeń14. Jakub Lenik15. Karol Puchalski17. Paweł Szymański✔ kat. młodzik7. Adam Szachewicz8. Marcin Serafin13. Kacper Dankiewicz✔ 1. Karolina Poroś (kat. młodziczka)✔ kat. żak29. Szymon Wrembel30. Leon Łyś✔ 8. Zosia Waszkis (kat. żakini)✔ kat. skrzaty (9-10 lat)1. Rafał Prokopski2. Ryszard Kurpiewski5. Patryk Poschlod27. Maksymilian Pirogowicz28. Kajetan Pirogowicz✔ 1. Olga Kalecińska (skrzaty)✔ kat. skrzaciątka (dz)8. Magdalena Szachewicz10. Natalia Paplińska12. Alicja Paplińska✔ kat. skrzaciątka (ch)3. Stanisław Bagrowski6. Maciej Miąso✔ 2. Olga Kurpiewska (krasnoludki dz. 2-4 lat)Zawody rowerowe dla dzieci – Liga MTB XC Stare BogaczowiceKolejny wyścig z cyklu już za tydzień 8 maja w Wałbrzychu.Dziękujemy serdecznie rodzicom za zaangażowanie, trenerom Dariusz Poroś i Jakub Kowalczyk za poświęcony czas i opiekę a wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za walkę od startu do mety!fot. Daniel PrzychodzeńMitutoyo PolskaKS AZS WratislaviaWroclaw [Wroclove]NODONABUS Polska

Brak komentarzy do "Lokalne ściganie w ogólnopolskim gronie"