Krzysiek wygrywa inauguracyjny wyścig Pucharu Mazowsza

Na Pucharze Mazowsza w Kobyłce, który odbył się w miniony weekend, Krzysiek Łukasik nie miał sobie równych i zwyciężył w kategorii Elita, zdobywając także Mistrzostwo Warszawy MTB XCO. Przeczytajcie jego wrażenia z tego wyścigu!

W ostatni weekend w Kobyłce odbyła się  pierwsza,  inauguracyjna  edycja Pucharu Mazowsza.  Wolny weekend oraz fakt, że impreza ta odbywała się tak blisko mojego domu sprawiły, że nie sposób było odmówić sobie wzięcia udziału w całym wydarzeniu.  Dodatkową zachętą była tak długo wyczekiwana przeze mnie dobra pogoda, która  wprowadzała  dodatkową, piknikową  aurę.

Sam wyścig natomiast, z mojej perspektywy, nie był szczególnie pasjonujący –  od razu po starcie odjechałem od reszty stawki i samotnie podążałem do mety starając się utrzymać możliwie najwyższe tempo na każdej kolejnej rundzie.  Z drugiej strony jednak, aż tak bardzo się nie nudziłem :).  Moim zdaniem trasa w Kobyłce to jedna z fajniejszych rund na Mazowszu. Sporo  zakrętów, krótkich podjazdów i kilka dropów sprawiają, że można się na niej dobrze bawić.  Zresztą bardzo często pojawiam się tu na swoim rowerze MTB podczas treningów.

Ogólnie  Puchary Mazowsza to fajne imprezy –  kameralna, rodzinna atmosfera i obecność znajomych sprawiają, że lubię na nich pojawiać… no i dobrze jest  czasem zaliczyć wyścig, na którym po zagranicznym laniu, można podbudować  swoje morale  🙂

Krzysztof Łukasik

Brak komentarzy do "Krzysiek wygrywa inauguracyjny wyścig Pucharu Mazowsza"