Karolina Cierluk ze srebnym i brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Polski

Świetnie spisali się nasi studenci i studentki w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim MTB XCO, które rozegrano już po raz czwarty w Jeleniej Górze, w dniach 27-29 maja 2016 r. Karolina Cierluk zdobyła srebrny medal w „czasówce” i bazowy medal w wyścigu głównym ze startu wspólnego. Natomiast drużynowo studenci Politechniki Wrocławskiej zajęli 3. miejsce, do czego w znaczącej mierze przyczynili się nas zawodnicy Patryk Kaczmarczyk i Wojciech Pawłowski.

Dobrze znana nam trasa w Parku Paulinum w Jeleniej Górze napawała optymizmem na wysokie wyniki sportowe. Duże nadzieje pokładaliśmy w starcie Karoliny Cierluk i Patryka Kaczmarczyka, oboje studiują na Politechnice Wrocławskiej, a na co dzień reprezentują barwy drużyny Mitutoyo AZS Wratislavia.

Akademickie Mistrzostwa Polski to impreza organizowana przez Akademicki Związek Sportowy. Już od ponad 10 lat rozgrywane są także „AMP-y” w kolarstwie górskim, najważniejsze zawody dla studentów-sportowców. To o tyle specyficzna impreza, że na ten jeden weekend w roku (weekend, bo impreza jest dwudniowa – w pierwszy dzień bardzo specyficzny wyścig ITT MTB, czyli jazda indywidualna na czas na 1 okrążeiu, a w drugi dzień standardowy już wyścig masowy ze startu wspólnego czyli MTB XCO w czystej postaci), studenci „nagle” zmieniają swoje barwy i reprezentują swoje macierzyste uczelnie, a dokładnie Kluby Uczelniane AZS.

Rok 2016 stał pod znakiem zmiennej pogody i warunków (deszcz, zimno, na przemian ze słońcem i ciepłem), w których przyszło rywalizować poszczególnym zawodnikom i zawodniczkom. Dobrze poradziła sobie z tym Karolina Cierluk, która stanęła na starcie wyścigu indywidualnego na czas wśród pozostałych 61 studentek. Karolina przegrała złoty medal z obrończynią tytułu sprzed rok, Aleksandrą Podgórską, zajmując OPEN 2. miejsce i zdobywając srebrny medal, jednocześnie będąc bezkonkurencyjną w klasyfikacji uczelni technicznych.

W sobotnim wyścigu jazdy indywidualnej na czas mężczyzn na 9. miejscu uplasował się Patryk Kaczmarczyk, zawodnik naszej drużyny, student ostatniego roku informatyki na Politechnice Wrocławskiej.

Niedziela stała już pod znakiem stabilnych warunków pogodowych, w których przyszło rywalizować o medale Akademickich Mistrzostw Polski podczas najbardziej prestiżowego wyścigu ze startu wspólnego. Na liczącej 5 okrążeń trasie Karolina Cierluk tym razem zajęła 3. miejsce OPEN, zdobywając brązowy medal! Wśród studentek uczelni technicznych ponownie była bezkonkurencyjna.

Z kolei mężczyźni mieli do pokonania 7 okrążeń, wśród których na 9. miejscu uplasował się Patryk Kaczmarczyk. Dzięki temu wynikowi oraz miejscom zajętym w TOP20 przez Wojciecha Pawłowskiego i Dariusza Porosia, drużyna Politechniki Wrocławskiej zdobyła brązowy medal AMP (2. miejsce wśród uczelni technicznych).

Relacja na stronie internetowej Politechniki Wrocławskiej [link]

Brak komentarzy do "Karolina Cierluk ze srebnym i brązowym medalem Akademickich Mistrzostw Polski"