Historyczny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski

Historyczny sukces osiągnęła drużyna kolarzy górskich z Politechniki Wrocławskiej zdobywając złoty medal na rozgrywanych w Jeleniej Górze w miniony weekend 10-12 maja 2013 r. Akademickich Mistrzostwach Polski. Ponadto Piotr Kurczab został najlepszym zawodnikiem wśród uczelni technicznych, a Marcin Kawalec wicemistrzem. Na taki sukces Politechnika Wrocławska czekała blisko 10 lat!

Drużyna z Politechniki Wrocławskiej była najlepsza spośród wszystkich uczelni startujących w Akademickich Mistrzostwach Polski w kolarstwie górskim! Do tego dwa ZŁOTE medale indywidualnie zdobył Piotr Kurczab, student II roku Wydziału Mechanicznego, który okazał się najlepszym zawodnikiem z uczelni technicznych w całym kraju zarówno w wyścigu indywidualnym na czas jak i w wyścigu głównym ze startu wspólnego, jednocześnie zajął także drugie miejsce w klasyfikacji ogólnej zdobywając tym samym SREBRNY medal! Swoje dwa krążki dorzucił także Marcin Kawalec, student I roku AiR na Wydziale Elektroniki, zdobywając SREBRNY i BRĄZOWY medal. Do złotego medalu generalnej klasyfikacji drużynowej zaliczało się także ósme miejsce Pawła Wojczala, studenta Wydziału Informatyki i Zarządzania.

Mistrzostwa były bardzo prestiżową imprezą, a startowało w niej wielu znakomitych zawodników, m.in. Marek Konwa – olimpijczyk z Londynu, wicemistrz świata w kolarstwie górskim oraz Katarzyna Solus-Miśkowicz – mistrzyni Polski. Na starcie mistrzostw stanęło ponad 170 mężczyzn i 60 kobiet z blisko 40 uczelni w kraju.

Warto dodać, że organizatorem tej największej imprezy cross-country w formacie olimpijskim w Polsce była Politechnika Wrocławska ZOD Jelenia Góra. W tej dyscyplinie sportu sukcesy odnosi także absolwentka Politechniki Wrocławskiej – Maja Włoszczowska. Dodatkowo już w 2014 roku Jelenia Góra będzie gospodarzem Akademickich Mistrzostwa Świata w kolarstwie górskim i szosowym.

Drużynę Politechniki Wrocławskiej reprezentowali: Piotr Kurczab, Marcin Kawalec, Paweł Wojczal, Patryk Kaczmarczyk, Grzegorz Bem, Łukasz Klimaszewski i Michał Cieślak oraz Aleksandra Lewandowska. Trenerem i kierownikiem ekipy jest Kamil Dziedzic.

W sezonie 2013 nowym sponsorem głównym drużyny działającej przy sekcji kolarstwa górskiego KS AZS Politechnika Wrocławska jest firma Mitutoyo Polska. Więcej informacji o wynikach i startach drużyny zamieszczonych jest na stronie internetowej www.mtbPWr.pl

Informacja prasowa została opublikowana na stronie Fundacji Manus [link]

Brak komentarzy do "Historyczny sukces na Akademickich Mistrzostwach Polski"