Sztyca DIVINE SL 80 MM

Od kilku miesięcy piątka naszych zawodników jest w posiadaniu opuszczanych sztyc od firmy Bike Yoke.Już od kilku lat trasy maratonów oraz zawodów cross country, w których bierzemy udział stają się coraz bardziej wymagające technicznie, a stałe obserwacje światowej czołówki, pokazują iż opuszczana sztyca na stałe zagościła w kolarskim świecie.


Przeglądając rynek części tego typu skupialiśmy się przede wszystkim na dwóch rzeczach.

Cena – Wybór produktów na rynku jest ogromny, a ich cena nie rzadko sięga nawet kilku tysięcy złotych, nam zależało jednak aby znaleźć produkt do kupienia w rozsądnych pieniądzach.

Jakość – chcieliśmy być w posiadaniu sprawdzonego produktu, który w najważniejszych momentach sezonu nas nie zawiedzie. Po namysłach, rozmowach i przeglądzie ofert, padło na zamówienie sztyc niemieckiej firmy Bike Yoke.


Wybór padł na Model DIVINE SL o skoku 80 mm, o bardzo dobrej masie zaledwie 500 g (cały zestaw). My zdecydowaliśmy, aby nasze sztycę obsługiwać manetką 2-by (do wybory jest jeszcze manetka triggy). Z początku „myk-myka” używaliśmy dość rzadko, ciężko nam było się przyzwyczaić lub zwyczajnie przed trudnym zjazdem zapominaliśmy użyć sztycy. Z czasem zaczęło się to zmieniać, początkowo na treningach coraz częściej używaliśmy manetki od sztycy, dzięki czemu nawet najbardziej wymagające dla naszych zawodników zjazdy stały się możliwymi do pokonania w szybki i bezpieczny sposób.


Sztyce swój „chrzest bojowy” zaczęły przechodzić w lipcu, gdy rozpoczęły się pierwsze wyścigu tego „nietypowego” sezonu. Droppery przetestowaliśmy zarówno na bardzo wymagających trasach cross country (np. Walim, Wałbrzych), jak i długich, górskich maratonach (np. Nova Cup Dolni Morava w Czechach). Wszystkie 5 naszych dropperów, do teraz działa bez zarzutu. System nadal działa sprawnie, a nasi zawodnicy jak sami twierdzą, po opuszczeniu sztycy są dużo szybsi, bezpieczniejsi oraz pewni nawet na najtrudniejszych zjazdach, co daje im możliwość nadrobienia tych kilku ważnych sekund.

Podsumowując produkt marki Bike Yoke, sztycę tę możemy polecić z całego serca, zarówno zawodowcom, którzy na wyścigach walczą o każdą sekundę, jak i amatorom, którzy chcą wprowadzić swój komfort jazdy na wyższy poziom, przy jednoczesnym byciu bezpiecznejszymi oraz szybszymi na zjazdach.

Brak komentarzy do "Sztyca DIVINE SL 80 MM"