Bike Maraton 2024 otwarty w Miękini!

Blisko 7 miesięcy przerwy od ostatniego Bike Maratonu i kolejny 2024 sezon wystartował w Miękini. Nie mogło nas tam oczywiście zabraknąć, bo to w końcu edycja zawodów praktycznie u nas, niedaleko Wrocławia. Piękna pogoda, ciekawa trasa i dobre nastawienie to przepis na udaną sobotę. Wystartowaliśmy w zawodach w licznym ponad 20-osobowym gronie w różnych kategoriach wiekowych w głównych dystansach Bike Maraton MEGA 58 km, CLASSIC 35 km, FUN 20 km oraz dziecięcych wyścigach Junior Race. Nie mogło zabraknąć także naszego stoiska, na którym dzielni trenerzy i trenerki odpowiadali na pytania rodziców jak zapisać się do naszej WAK Wrocławska Akademia Kolarska oraz prowadzili zajęcia dla najmłodszych.

„Wróciłam na Bike Maraton już nie pamiętam po ilu latach. Kiedyś startowałam tu naprawdę wiele razy, jako młodsza dziewczyna przyjeżdżając na zawody z tatą. Teraz to był dla mnie dobry trening jazdy w grupie i na dość płaskiej, szybkiej trasie. W tym roku przygotowuję się do wyścigów kwalifikacyjnych do Igrzysk Olimpijskich w Paryżu oraz do Mistrzostw Świata w kolarstwie górskim MTB XCO” – powiedziała na mecie Matylda Szczecińska, która zajęła 2. miejsce OPEN na dystansie MEGA, przegrywając jedynie o 15 sekund – „Tak naprawdę nie wiem kiedy Ola mi odjechała, ciężko się zorientować w takim tłumie osób i szybkiej jazdy w kurzu z kim trzeba walczyć, maratony MTB to zupełnie inne ściganie niż XCO w formule olimpijskiej, w którym się specjalizuję” – dodała.

Matylda Szczecińska

Blisko 1300 osób wystartowało w wyścigach na głównych dystansach, a ponad 200 w wyścigach dla dzieci. To naprawdę buduje.

„Cieszę się, że tylu zawodników i zawodniczek z klubu, z akademii kolarskiej, ich rodziców zdecydowało się na start w Miękini” – mówi Kamil Dziedzic, kierownik ekipy – „Ogromne podziękowania dla trenerów i rodziców za zaangażowanie i pomoc w organizacji stoiska klubowego, mam nadzieję, że przyniesie to oczekiwane rezultaty”.

„Bike Maraton to cykl popularnych wyścigów rowerowych w Polsce. Tym bardziej, jeśli zawody odbywają się blisko Wrocławia, na terenie Dolnego Śląska nie może nas tam zabraknąć. To dobra okazja do treningu, ale także pokazania się szerszej publice” – powiedział na mecie dyrektor sportowy ekipy Marek Bartosiewicz, który w trakcie wyścigu jechał z kamerą na rowerze bike pokazując na żywo w transmisji rywalizację.

Ekipa Mitutoyo AZS Wratislavia Wrocław zajęła 1. miejsce w klasyfikacji drużynowej młodzieżowej dzięki punktom: Mateusza Kowalskiego, Karoliny Poroś, Zosi Waszkis. Startowali także Mateusz Kamiński, Olga Kalecińska, Adam Kowalski, Zuzia Waszkis, Adam Ozga, Oskar Kowalewski, Ruslan Iakovlev.

W klasyfikacji OPEN zajęliśmy 2. miejsce dzięki punktom: Bartosza Krzyśko, Dariusza Porosia, Matyldy Szczecińskiej i Jakuba Kowalczyka. Startowali także: Roberto Bagatti, Adam Szymański, Bartosz Bartosiewicz, Kamil Dziedzic.

Pełne wyniki są dostępne na stronie https://wyniki.datasport.pl/results4926/ a zapis transmisji live z 2 kamer na rowerach oraz miasteczka zawodów i wyścigów dla dzieci można zobaczyć na naszym kanale na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=WaFZbgrkFk0

Dziękujemy wszystkim zawodnikom i zawodniczkom za start i widzimy się już na kolejnej edycji Bike Maraton w Jeleniej Górze 5 maja.

Brak komentarzy do "Bike Maraton 2024 otwarty w Miękini!"