4 zawody, 3 kraje, 2 konkurencje kolarskie tylko w 1 weekend

Takie weekendy jak ten ostatni, gdy już od piątku zaczęliśmy starty w zawodach nie zdarzają się często. 3 dni, 4 różne wyścigi, 3 kraje, 2 konkurencje kolarskie, 8 zawodników i zawodniczek – oj było tego sporo. Pierwszy raz startowaliśmy w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski.

Hanna Fijałkowska jako pierwszoroczna juniorka młodsza zajmuje 8. miejsce w debiucie na Górskie Szosowe Mistrzostwa Polski – trasa była niezwykle ciężka i wymagająca fizycznie, a doskonale radzili sobie na niej zawodnicy i zawodniczki z MTB

Dominik Dańkowski zajmuje 8. miejsce w Pucharze Słowacji XCO Istrofinal XCO Lietava UCI C2 i zdobywa kolejne punkty UCI. Rywalizacja nie przypominała jednak jazdy na rowerach MTB – po opadach deszczu trasa w 80% nie była przejezdna i więcej biegało się z rowerem niż jeździło. Dominik jednak niezrażony tą sytuacją walczył do końca o TOP 10.

Łukasz Klimaszewski zajmuje 2. miejsce OPEN (1. w kategorii M2) na Grand Prix Pieszyc MTB Wielka Sowa Puchar Strefy MTB Sudety – #7 GP Pieszyc ustępując tylko o kilkanaście sekund zawodowcowi Piotr Brzózka z JBG2. W tym samym maratonie MTB udział brali Bartosz Krzyśko (18. OPEN, 8. M3), Marcin Kowal (22. OPEN, 9 . M2), Arkadiusz Kuna (33. OPEN, 13. M3), Kamil Dziedzic (64. OPEN, 23. M3), DNF Jakub Kowalczyk

Dariusz Poroś podczas wakacji w Chorwacji bierze udział w maratonie MTB ADRIA BIKE FUZINE 2 SEA i zajmuje 10. miejsce OPEN (7. w kategorii) na najdłuższym i najtrudniejszym dystansie 78 km i 2100 metrów przewyższania – w trakcie wyścigu rozpętała się burza na 1200 m.n.p.m a temperatura wyraźnie spadła, co spowodowało że samo ukończenie zawodów było niezwykle wymagające.

Gratulujemy wszystkim naszym zawodnikom i zawodniczkom za zmagania w ubiegły weekend i już z niecierpliwością wyczekujemy września, kiedy to czeka nas prawdziwa kampania wrześniowych startów w zawodach.

Brak komentarzy do "4 zawody, 3 kraje, 2 konkurencje kolarskie tylko w 1 weekend"